Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
14C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINiezwykły świat z klocków LEGO. Wygraj zaproszenie na wystawę! [KONKURS]
25.02.2018 | 08:54

Niezwykły świat z klocków LEGO. Wygraj zaproszenie na wystawę! [KONKURS]

Na zdjęciu: Wystawa klocków odbywa się w CH Focus.

Fot. SG

Od 24 lutego do 15 kwietnia w CH Focus można zobaczyć największą w Polsce wystawę klocków LEGO. Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym wygrać można podwójne zaproszenie.

Wystawa została podzielona na dwanaście stref tematycznych, a myślą przewodnią jest inwazja gigantów. Wśród makiet można zobaczyć samolot Air Force One o długości 11 metrów i rozpiętości skrzydeł 10 metrów, ponad 5-metrowy fikcyjny lotniskowiec Helicarrier oraz twierdzę Erebor. Zrekonstruowany został także najwyższy człowiek w historii, Robert Wadlow, mający 272 cm wzrostu. Model bez użycia wewnętrznego stelaża został wykonany z ponad 100 tysięcy elementów. Uwagę odwiedzających przykuwa również Star Destroyer – statek kosmiczny z serii Gwiezdne Wojny ważący ponad 50 kg.

Gratką dla bydgoszczan jest premierowy pokaz figury Tomasza Golloba w skali 1:1 wykonanej ze 140 tys. klocków. Przedstawione zostały też figury Kamila Grosickiego, Adama Nawałki i Rafała Sonika. Na wystawie można również odbyć nietypowe lekcję biologii i historii oraz bawić się w strefach jeżdżących pociągów, architektury świata, bajkowych bohaterów oraz Star Wars.

Dla naszych Czytelników mamy konkurs, w którym można wygrać podwójne zaproszenie na wystawę. Aby wziąć udział, należy wysłać wiadomość na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, o tytule LEGO, w treści podając imię, nazwisko i odpowiedź na pytanie: „Co Ty wybudowałbyś/wybudowałabyś z klocków  LEGO”. Na zgłoszenia czekamy do środy, 28 lutego, do godz. 12:00. Autora najciekawszego pomysłu poinformujemy o wygranej i sposobie jej odebrania w wiadomości zwrotnej.


Powiązane treści