Bydgoszcz
13C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 12
27C
Pt
28C
Sob
27C
Nd
28C
Pon
28C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacje„Nigdy nie będziesz szła sama”. Demonstracja LGBT+ na Starym Rynku [ZDJĘCIA]
07.09.2020 | 22:19

„Nigdy nie będziesz szła sama”. Demonstracja LGBT+ na Starym Rynku [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

W poniedziałek na Starym Rynku odbyła się demonstracja społeczności LGBTQIAP+ pod hasłem „Nigdy nie będziesz szła sama”.

Demonstracja, będąca wyrazem poparcia dla aktywistki Margo, rozpoczęła się o godz. 17:00 i miała kolorowy, taneczny charakter. Jak zapowiadała Agata Polcyn ze Stanu Równości, organizatorzy chcieli pokazać, że jako osoby queerowe nie mają zamiaru siedzieć cicho wobec coraz silniejszych postaw homofobicznych wśród polityków i obywateli.

W manifestacji wzięli udział także przedstawiciele nowo powstałej inicjatywy „Ludzki Głos. Bo Trzeba”, która skupia osoby LGBT oraz ich sojuszników. – Nie zgadzamy się na falę nienawiści, która obecnie się wylewa. Osoby LGBT działają w Bydgoszczy w kulturze, nauce, opiekują się starszymi, sprzątają bydgoskie lasy, udzielają się w wolontariatach. Chcemy to pokazać – mówi reprezentująca grupę Izabela Szewczak.

Osoby zaangażowane w nową grupę chcą też organizować akcje związane z lokalnym patriotyzmem i promować Bydgoszcz w Polsce. – Chcemy działać, a naszym celem jest uświadamianie mieszkańców Bydgoszczy, że nasze miasto pełne jest ludzi dobrej woli, chcących zmienić świat na lepszy – zaczynając od naszej małej ojczyzny – zapowiadają.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tęcza to przyroda nie ideologia
Tęcza to przyroda nie ideologia
9 miesięcy temu

Wiec poparcia wybryków chuligańskich, mających zaplecze polityczne. Jednostronna tolerancja. Jak zdemoluje coś zwykły obywatel to bandyta, jak tęczowy to bohater. Nic mi do tego co, kto robi w domu…ale na ulicy niech się nie chwali nikomu:) Uważam, że całe środowisko, które sobie przywłaszcza tęczę, robi krecią robotę osobom homoseksualnym. Czy ktoś słyszał, aby w urzędzie czy sklepie albo na stacji kolejowej ktoś pytał o wyznanie czy orientację seksualną?? Co to aktywisty o pseudo „Margot”, to zamiast demolować samochód, który go zaatakował czy udawać ofiarę na wszelkiego typu mediach społecznościowych i zbijać kasę na śledzących konto, niech po prostu wystąpi do… Czytaj więcej »

Swiadomy
Swiadomy
9 miesięcy temu

Demonstracja poparcia dla przestepcy .

PS
Nie za wielu woelbicieli kakaowej dziurki w Bydgoszczy

Margotek
Margotek
9 miesięcy temu

Szkoda czasu na tą bandę oszołomów…na szczęście jak widac,większosc jest normalna

Tęczuś
Tęczuś
9 miesięcy temu

Moja mama Tomasz,też chciała iść walczyć,ale tato Mariusz powiedział: Gdzie głupi będziesz szedł,lepiej obiad ugotuj,bo gówniarz głodny

TdK
TdK
9 miesięcy temu

Ale się fotograf postarał, żeby choć namiastka tłumu była…młodzież neguje ideały starszego pokolenia…zapominając, że wolna miłość już była w latach 60:)
Dzieci kwiaty zawsze lepsze niż łodygi pod tęczą…
Tęcza dla każdego…

Tęcza dla każdego
Tęcza dla każdego
9 miesięcy temu

Manifestacje się skończą jak pogorszy się pogoda i w gimnazjum czy innej „szkole: zaczną się obowiązki…
Ciekawe czy jak zapragnę tytułu szlacheckiego to też mnie będą tak tytułować bo sobie tego życzę:):)
Uwolnić tęczę:)

Powiązane treści