Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 10 • L 9
18C
Nd
16C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINiska frekwencja na warsztatach o niskiej emisji [ZDJĘCIA]
Niska emisja_warsztaty_SG (1)
18.01.2018 | 22:58

Niska frekwencja na warsztatach o niskiej emisji [ZDJĘCIA]

Pierwsze ze spotkań miało miejsce na Okolu.

Na zdjęciu:

Fot. Stanisław Gazda

18 stycznia rozpoczął się cykl spotkań z mieszkańcami dotyczący niskiej emisji. W programie m.in. pokaz spalania, porównanie systemów grzewczych, omówienie programu dofinansowań na wymianę ogrzewania oraz sposobów ograniczania emisji zanieczyszczeń do powietrza i ich wpływu na zdrowie.

Pierwsze spotkanie odbyło się w Zespole Szkół nr 6 przy ulicy Staroszkolnej 12 (Okole). Szkoda, że organizatorzy się nie spisali i na osiedlu wywiesili ogłoszenia o warsztatach dopiero we wtorek w godzinach popołudniowych. Słaba informacja, więc na spotkanie przyszło zaledwie kilka osób.

Jest szansa, że informacje o następnych warsztatach pojawiać się będą z odpowiednio dłuższym wyprzedzeniem i podczas kolejnych spotkań frekwencja dopisze. A będą one: 22 stycznia (poniedziałek) w Zespole Szkół nr 29 przy ulicy Słonecznej 26 (Wilczak-Jary), 23 stycznia (wtorek) na Szwederowie w Szkole Podstawowej nr 30 przy ulicy Czackiego 8, 25.stycznia Miedzyń-Prądy (Zespół Szkół Nr 8 przy ul. Pijarów 4), 26.stycznia Górzyskowo (Zespół Szkół nr 14 przy ul. Kcyńskiej 49), 29, stycznia Czyżkówko (Szkoła Podstawowa nr 16 przy ul. Koronowskiej 7), 1.lutego Osowa Góra (Zespół Szkół nr 27 przy ul. Sardynkowej 7), 2.lutego Piaski (Siedziba Rady Osiedla przy ul. Drzycimskiej 7), 5.lutego Jachcice (Szkoła Podstawowa nr 36 przy ul. Średniej 98), 7.lutego Bocianowo-Śródmieście-Stare Miasto (Szkoła Podstawowa nr 58 przy ul. Gdańskiej 53A), 8.lutego Flisy (Zespół Szkół nr 24 przy ul. Puszczykowej 11.

W trakcie spotkań prowadzone są warsztaty, które mają przekonać mieszkańców do zadbania o powietrze w mieście, a tym samym do wymiany mało sprawnych pieców węglowych na ekologiczne i rezygnacji z palenia śmieciami czy węglem niskiej jakości. Spotkania są okazją do uzyskania kompleksowych informacji m. in. jakie są konsekwencje spalania odpadów, czym jest smog i skąd się bierze, jak zachować się podczas alarmu smogowego, a także poznać skuteczne sposoby ograniczania zanieczyszczeń powietrza. Prowadzący jeden z warsztatów lekarz, wyjaśnia, jaki wpływ na zdrowie człowieka ma smog. Od specjalistów można też sporo dowiedzieć się na temat programów dofinansowania do wymiany ogrzewania. Każdym warsztatom towarzyszy pokaz spalania paliw wraz z pomiarem emitowanych substancji.


Powiązane treści