Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
84% wilgotność
Wiatr: 8km/h NNE
H 7 • L 4
4C
Pon
4C
Wt
5C
Sr
5C
Czw
9C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNocna zmiana na rondzie Toruńskim. To już ostatnia
rondo Toruńskie
28.06.2016 | 10:25

Nocna zmiana na rondzie Toruńskim. To już ostatnia

Drogowcy lada dzień rozpoczną ostatni etap remontu na jednym z najbardziej obleganych skrzyżowań w mieście.

Na zdjęciu: Kierowców czeka kolejna reorganizacja ruchu na rondzie Toruńskim.

Fot. Stanisław Gazda

W nocy ze środy na czwartek kierowcy jadący przez rondo Toruńskie stracą możliwość wjazdu w ulicę Toruńską w kierunku centrum miasta. I to aż do końca wakacji.

30 czerwca firma Skanska rozpocznie ostatni etap modernizacji przejazdów tramwajowych na rondzie Toruńskim. W związku z tym wyłączone z ruchu zostaną dwa prawe pasy przy dojeździe z ronda Fordońskiego do ronda Toruńskiego. Ruch zostanie przełożony na dwa pasy lewe (znajdujące się bliżej torowiska). Taki stan utrzyma się już do końca remontu, czyli do 31 sierpnia.

Najbardziej dotkliwą dla zmotoryzowanych zmianą będzie brak możliwości wjazdu od strony ronda Toruńskiego w odcinek ulicy Toruńskiej prowadzący do hali Łuczniczka i dalej – do ronda Bernardyńskiego. – Jesteśmy zmuszeni to zrobić z uwagi na konieczność demontażu kostki wyłożonej przy torowisku, które będzie remontowane – mówi nam Krzysztof Kosiedowski, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. I przekonuje, że z powodów bezpieczeństwa nie było możliwe zorganizowanie tymczasowego zjazdu.


Powiązane treści