Bydgoszcz
7C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 9 • L 6
21C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
15C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNocne kradzieże dwóch kuzynów. Szybko wpadli
19.03.2022 | 07:50

Nocne kradzieże dwóch kuzynów. Szybko wpadli

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn.

Fot. Szymon Fiałkowski

Policjanci ze Świecia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli katalizatory z samochodów zaparkowanych na terenie miasta. Dzięki pracy kryminalnych i dochodzeniowców ustalono, że sprawcy, którzy prywatnie są kuzynami, dokonali podobnych kradzieży już wcześniej.

Na początku marca policjanci ze Świecia otrzymali zgłoszenia, że na parkingach na terenie miasta z dwóch oplów zostały skradzione katalizatory. Do kradzieży doszło nocą, a wtedy jeszcze nieznany sprawca wycinał urządzenia z pojazdów przy pomocy narzędzi.

Podjęte czynności i ustalenia policjantów wydziału kryminalnego z komendy w Świeciu doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców gminy Koronowo (pow. bydgoski) podejrzanych o te kradzieże – mówi podkom. Joanna Tarkowska z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Mężczyźni w wieku 19- i 23-lat nie kryli zdziwienia, kiedy do ich drzwi zapukali policjanci. Podczas przeszukania piwnicy należącej do młodszego z kuzynów, policjanci zabezpieczyli trzy katalizatory pochodzące z kradzieży.

Bardzo szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwa, jakie mają na sumieniu obaj mężczyźni. Dzięki zgromadzonym przez policjantów dowodom, dochodzeniowcy przedstawili im odpowiednio siedem i osiem zarzutów za kradzież – mówi podkom. Tarkowska.  Za popełnione przestępstwa kuzyni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Nocne kradzieże dwóch kuzynów. Szybko wpadli
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments