Bydgoszcz
-1C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H -0 • L -2
0C
Sob
-0C
Nd
0C
Pon
2C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNocny bieg po Myślęcinku. W ramach cyklu Biegowe Pory Roku
11.06.2019 | 10:41

Nocny bieg po Myślęcinku. W ramach cyklu Biegowe Pory Roku

Na zdjęciu: Grafika promująca wydarzenie

Fot. mat. organizatora

Sen Nocy Letniej – tak nazywa się drugi bieg z tegorocznej edycji cyklu Biegowe Pory Roku. Zawody odbędą się już w tę niedzielę w Myślęcinku, a ich największą atrakcją jest pora rozgrywania biegu, czyli noc.

Biegowe Pory Roku to reaktywacja cyklu biegowego, którego cztery edycje odbywają się w okresie czterech różnych pór roku: wiosny, lata, zimy i jesieni. Rywalizacja na wszystkich biegach odbywa się na dystansie 5 oraz 10 kilometrów. Organizatorami cyklu są CWZS Zawisza Bydgoszcz, Fundacja Zawisza, Biegi Bydgoszcz PL oraz Stowarzyszenie Akademia Mistrzów Sportu.

Start najbliższego letniego biegu zaplanowano na godzinę 22:00 w bydgoskim Myślęcinku. Zapisy na to wydarzeni zostały już zamknięte. Nadal rejestrować można się na kolejne biegi z cyklu – ZaDyszkę Bydgoska (przełajowy, 22 września) oraz Zimową Zadymkę (przełajowy, 15 grudnia). Uczestnicy całego cyklu będą walczyć o miejsca w klasyfikacji generalnej z podziałem na kategorie wiekowe. Swoje wyniki z poszczególnych edycji będzie można zapisywać na specjalnie przygotowanych dyplomach, które będą rozdawane w niedzielę. Za ukończenie trzech biegów przyznawany będzie pamiątkowy medal.

Nasza impreza biegowa to również możliwość pomocy młodym sportowcom Zawiszy. Jednym z nich jest Jakub Cholewczyński, 14-letni piłkarz, u którego wykryto rozsiany guz mózgu. Guz zdiagnozowano jako nieoperacyjny. Chłopaka czeka długoterminowe leczenie a potem rehabilitacja. Z kolei Maja Bielska to 8-letnia gimnastyczka, która zachorowała na białaczkę limfoblastyczną. Dziewczynka jest już po 4 chemioterapiach, które przebiegły z licznymi komplikacjami. Potrzebuje środków na opiekę medyczną, środki pielęgnacyjne i dietetyczne. Biegamy – Pomagamy! – mówią organizatorzy.

Więcej informacji o sposobie wsparcia, zawodach i rejestracji znajduje się na stronie internetowej www.biegoweporyroku.pl.

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści