Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 9 • L 8
10C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNocny pościg ulicami Bydgoszczy. 27-latek wpadł w Fordonie
pościg Fordon
08.10.2021 | 09:57

Nocny pościg ulicami Bydgoszczy. 27-latek wpadł w Fordonie

Na zdjęciu: 27-latek uciekał przed policją przez Bydgoszcz i okolice, ponieważ prowadził auto pod wpływem amfetaminy.

Fot. KWP Bydgoszcz

W nocy z wtorku na środę policjanci brali udział w kilkunastominutowym pościgu ulicami Bydgoszczy. 27-latek kierujący seatem leonem uciekał policji przez osiedle Leśne, Śródmieście, Osielsko, Niwy, Strzelce Górne i Fordon. Mężczyzna omijał policyjne blokady; funkcjonariusze dopadli go przy ulicy Orląt Lwowskich na osiedlu Tatrzańskim. Okazało się, że uciekinier ma przy sobie narkotyki i jest pod ich wpływem.

Nocny pościg przez Bydgoszcz i okolice zaczął się w miniony wtorek, 5 października około godz. 23:55 na ulicy Kamiennej w Bydgoszczy. – Tam policjanci bydgoskiej „drogówki” realizowali zadania związane z nadzorem ruchu drogowego. Tuż przed północą ich uwagę zwrócił kierujący seatem leonem, którego postanowili zatrzymać do kontroli dając sygnał do zatrzymania. W pierwszym momencie kierowca zastosował się do niego zjeżdżając do zatoczki znajdującej się w tym miejscu. Jednak po dojechaniu do jej końca wyjechał z niej i zaczął uciekać. Policjanci rozpoczęli pościg informując o sytuacji dyżurnego bydgoskiej komendy oraz inne patrole – relacjonuje kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.
Pierwsza część pościgu była prowadzona ulicami: Kamienną, Sułkowskiego, Ogińskiego, Jagiellońską, Focha, Królowej Jadwigi, Śniadeckich, Gdańską, a następnie Armii Krajowej w kierunku Osielska. – Mężczyzna chwilę później skręcił do miejscowości Niwy i dojechał do Strzelec Górnych. Tam drugi patrol, który dołączył do pościgu odciął mu drogę stawiając radiowóz w poprzek drogi. Kierowca seata w pierwszej chwili się zatrzymał, po czym ruszył wjeżdżając na drogę dla rowerów i kontynuował ucieczkę w kierunku Fordonu – dodaje Kowalska.

Mundurowi ustawili kolejną blokadę na wjeździe do Fordonu, a konkretnie na ulicy Wyzwolenia w rejonie ulicy Kwietniowej. – Widząc z jaką prędkością nadjeżdża seat dla własnego bezpieczeństwa opuścili radiowóz – podkreśla kom. Kowalska. Kierujący seatem zjechał jednak na pobocze i ominął blokadę; podczas wykonywania manewru lusterkiem pojazdu uderzył jednak w rękę stojącą na drodze policjantkę.

Później pościg był prowadzony po ulicach Fordonu. Patrol drogówki ścigał kierującego seatem ulicami Wyzwolenia, Andersa, Akademicką, Fordońską, Wyszogrodzką, Andersa, Ostromecką i Orląt Lwowskich. To na tej ostatniej policjanci w końcu zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim być 27-letni bydgoszczanin, który miał w samochodzie kilka działek amfetaminy. Mężczyzna, co potwierdziły badania, był pod wpływem tego narkotyku.


CZYTAJ TAKŻE: W sobotę przy Orląt Lwowskich odbędzie się piknik. Będzie wiejska żywność i muzyka


27-latek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty dotyczące czynnej napaści na funkcjonariusza policji, niezatrzymania się do kontroli drogowej i ucieczki przed policjantami, posiadania środków odurzających w postaci 5 gramów amfetaminy, a także prowadzenia pojazdu pod jej wpływem. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (7 października) bydgoszczanin trafił do prokuratora, który poparł wniosek policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego i skierował go do sądu. Sędzia po zapoznaniu się ze sprawą jeszcze tego samego dnia aresztował go na 3 miesiące – kończy kom. Kowalska.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
8 dni temu

Te policyjne blokady to musiały być naprawdę profesjonalne , uciekinier przejechał 3/4 miasta 1/2 powiatu i po dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugim pościgu został zatrzymany , tylko nadmienię że wszystko rozgrywało się w nocy w na pustych ulicach miasta , więc jak próbowano go zatrzymać tymi blokadami ?

Powiązane treści