63% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 19 • L 18
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNokaut „Asty”. Wygrana bydgoskich koszykarzy w Kutnie różnicą 30 punktów!
Astoria-Kutno_SG (12)
02.03.2019 | 21:29

Nokaut „Asty”. Wygrana bydgoskich koszykarzy w Kutnie różnicą 30 punktów!

To osiemnaste zwycięstwo "Asty" w tym sezonie i dziewiąte w meczu wyjazdowym.

Na zdjęciu: Paweł Śpica (z piłką w rękach) zdobył dla Astorii 13 punktów, z czego cztery razy trafił zza linii 6,75 metrów.

Po porażce przed tygodniem w starciu z Rawlplug Sokołem Łańcut, koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz nie stracili kontaktu punktowego z liderem tabeli. Bydgoszczanie w efektownym stylu rozbili Polfarmex Kutno.

Bydgoski zespół był faworytem spotkania z Polfarmexem, tym bardziej, że zespół z Kutna zajmuje w ligowej tabeli miejsce trzecie od końca. W sobotni wieczór, „Asta” odniosła osiemnastą wygraną w tym sezonie i dziewiątą w meczu na parkiecie przeciwnika.

INFORMACJE Z ASTORII I ARTEGO W NASZYM SERWISIE – KOSZYKÓWKA BYDGOSZCZ

Astoria prowadziła praktycznie od samego początku sobotniego spotkania. Po dwóch trójkach z rzędu Śpicy było 13:4 dla bydgoszczan. Gospodarze w żadnym momencie nie byli w stanie się zbliżyć do świetnie dysponowanych w całym meczu graczy „Asty”. Dość powiedzieć, że każdy zawodnik bydgoszczan, który pojawił się na parkiecie, zakończył pojedynek z jakąś zdobyczą punktową.

Do przerwy było 46:34 dla Astorii, ale bydgoski zespół nokautujący cios zadał w trzeciej kwarcie. Tę odsłonę „Asta” wygrała 27:8, a w połowie czwartej kwarty bydgoska drużyna prowadziła już 85:52! Ostatecznie, bydgoszczanie triumfowali różnicą trzydziestu punktów, odnosząc osiemnastą wygraną w tym sezonie ligowym.

W 27 kolejce, Astoria podejmie u siebie Znicz Pruszków (niedziela, 17:00 w Artego Arenie), a za dwa tygodnie (17.03) szlagierowy mecz we Wrocławiu z liderem tabeli – FutureNet Śląskiem.

I LIGA KOSZYKARZY – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 26 KOLEJKA – 2.03.2019 R.
POLFARMEX KUTNO – ENEA ASTORIA BYDGOSZCZ 64:94 (16:26, 18:20, 8:27, 22:21)

POLFARMEX: Majewski 14 (2×3), Andrzejewski 4 (5 zb.), Obarek 3 (1×3), Sobczak, Żmudzki – Gospodarek 13 (1×3, 6 zb.), Marek 9 (6 zb.), Fiszer 9, Pawlak 8 (2×3), Czyżnielewski 4 (1×3), Matyszkiewicz.

ENEA ASTORIA: Śpica 13 (4×3, 6 zb., 6 as.), Dłuski 10, Nowakowski 9 (6 as.), Grod 8 (1×3, 9 zb.), Aleksandrowicz 6 – Frąckiewicz 15 (1×3, 6 zb.), Szyttenholm 10, Fatz 9, Pochocki 6, Kukiełka 4, Kondraciuk 4.

Sędziowali: Marek Januszonek, Michał Trypuć, Tomasz Konopacki.
Komisarz PZKosz.: Wiesław Nowakowski.