Bydgoszcz
12C
Opady
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 13 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaNokia wesprze studentów UTP
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
29.04.2016 | 12:52

Nokia wesprze studentów UTP

Firma objęła patronatem kierunek Teleinformatyka.

Na zdjęciu: Główny budynek uczelni znajduje się przy ul. Kaliskiego 7.

Fot. Pit1233 / wikipedia (wolny dostęp)

Razem w edukacji, razem na rynku pracy – takie hasło ma przyświecać współpracy Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego z firmą Nokia. Międzynarodowa spółka objęła patronatem kierunek Teleinformatyka prowadzony na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP. 

Współpraca uczelni z firmą to przede wszystkimi szansa dla studentów na lepszy rozwój. W procesie dydaktycznym mają być wykorzystane laboratoria firmy Nokia. Młodzi ludzie będą uczestniczyć w wykładach o najnowszych technologiach, szkoleniach, praktykach. Dzięki wiedzy ekspertów Nokii, łatwiej im będzie zdobyć pracę w wyuczonym zawodzie.

Specjaliści z współpracującej firmy mają pomóc w opracowaniu programu nauczania na kierunku Teleinformatyka. Program ma być dostosowany do najnowszych światowych trendów w dziedzinie teleinformatyki.

Nokia to jedna z największych międzynarodowych firm telekomunikacyjno-teleinformatycznych, która oferuje produkty i usługi w zakresie telekomunikacyjnych sieci stacjonarnych, mobilnych, optycznych oraz IP. Współpracuje ona z uczelniami na całym świecie. Decyzja o wsparciu Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego została podjęta w wyniku rozmów podczas wizyty przedstawiciela firmy Nokia z Kanady na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki UTP.


Podobne wpisy

Powiązane treści