Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 5 • L 3
5C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
4C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNovika i Mr. Lex zagrają w Bydgoszczy! Koncert już 9 lutego w Sunesco!
novika
07.02.2018 | 09:32

Novika i Mr. Lex zagrają w Bydgoszczy! Koncert już 9 lutego w Sunesco!

Legenda polskiej sceny klubowej wystąpi w Sunesco.

Na zdjęciu: Novika jest aktywna na polskiej scenie już od 20 lat.

Fot. mat. prasowe

Legenda polskiej sceny klubowej Novika wystąpi 9 lutego w Sunesco!

Jest wokalistką, menedżerem i dziennikarzem muzycznym. Novika, czyli Katarzyna Nowicka to człowiek-instytucja, który prowadzi intensywne życie klubowo-sceniczne. Swoją karierę rozpoczęła od występów z duetem DJ-skim Boogie Mafia. Pierwszy koncert zagrała w 1998 roku w Łódzkim Forum Fabricum. Debiutancki album zespołu, który wtedy już nazywał się Futro, ukazał się w marcu 2002 dzięki wytwórni Sissy Records.

Novika jest znana z występów gościnnych u wielu znakomitych wykonawców, m.in. u Fisza czy Smolika. Jej dyskografia obejmuje takie płyty jak „feat. Novika” (2004), składankę „Polskie Leniwe Serwuje Novika” (2005), pierwszy w pełni solowy album „Tricks of Life” (2006), „Lovefinder” (2010) i „Heart Times” (2013). Aktualnie wokalistka pracuje nad nowym albumem, który ma ukazać się wiosną.

Novika pracuje także jako dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Prowadziła audycje muzyczne w Radiostacji, Jazz Radiu, Polskim Radiu BIS, Roxy FM i Radiu Czwórka, a w telewizji TVN program Co za Noc. Pisała także liczne artykuły do Plastiku, Machiny, Fluidu czy Życia Warszawy. Obecnie jest autorką programu „Lekkość bitu”, nadawanego w radiu Chillizet.

Wokalistka prowadzi intensywne życie klubowo-sceniczne. Składają się na to koncerty live ze swoim zespołem oraz występy wokalne u boku DJ-ów (Mr. Lex, Rawski). A już w piątek, 9 lutego zawita do Bydgoszczy – jej koncert odbędzie się w klubie Sunesco na Starym Rynku 15-21! Legendzie sceny klubowej będzie towarzyszyć Mr. Lex – oboje zapewnią elektroniczne brzmienie tego wieczoru i zabiorą nas w prawdziwą muzyczną podróż. Przed występem Noviki i Mr. Lexa publiczność rozgrzeje DJ KETA.

Impreza rozpoczyna się o godzinie 21:00. Wstęp kosztuje jedynie 10 złotych.


Powiązane treści