Bydgoszcz
18C
Opady
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 16
17C
Czw
13C
Pt
8C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowa baza bydgoskiej potęgi. Inwestycja jest już na ukończeniu
13.06.2020 | 13:50

Nowa baza bydgoskiej potęgi. Inwestycja jest już na ukończeniu

Na zdjęciu: Lotto Bydgostia będzie niedługo dysponować nową przystanią.

Fot. UMB

Dobiegają końca prace związane z budową przystani dla RTW LOTTO-Bydgostii.  Wioślarze bydgoskiego klubu już niedługo będą mogli korzystać z nowego kompleksu.

Prace podzielone zostały na dwa etapy. Jeszcze pod koniec 2019 roku oddano do użytku pierwszą część inwestycji, czyli nowy budynek wraz z nabrzeżem oraz awanportem. Następnie rozpoczęto przebudowę i modernizację istniejącego obiektu obejmującą wymianę instalacji, wykonanie wentylacji mechanicznej, stolarki okiennej i drzwiowej, nowych izolacji i pokrycia dachu, docieplenie ścian zewnętrznych oraz prace wykończenie. Wybudowano także przeszklony łącznik między nowym budynkiem przystani a tym istniejącym wcześniej.

Obecnie wykonywane są ostatnie prace wykończeniowe związane z elewacją istniejącego wcześniej budynku. Poza tym montowane jest oświetlenie, układana jest kostka betonowa i odtwarzane są ogrodzenie i zieleń. Na terenie kompleksu dostępne będzie 27 miejsc parkingowych. Odbiory planowane są na wakacje. Później możliwe będzie złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie całego obiektu. Prace wyceniono na prawie 29 mln zł. 2,5 mln zł stanowiło dofinansowanie zewnętrzne pozyskane przez miasto.

RTW LOTTO-Bydgostia powstała w 1928 roku. Aż 31 razy zdobywała Drużynowe Mistrzostwo Polski. Z najwyższego stopnia podium nie schodzi od 27 lat. W dorobku klubu jest też sześć medali olimpijskich w tym trzy z najcenniejszego kruszcu.

Nowa baza bydgoskiej potęgi. Inwestycja jest już na ukończeniu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments