Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 13 • L 12
15C
Wt
16C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowa baza bydgoskiej potęgi. Inwestycja jest już na ukończeniu
przystan lotto bydgostia - umb
13.06.2020 | 13:50

Nowa baza bydgoskiej potęgi. Inwestycja jest już na ukończeniu

Na zdjęciu: Lotto Bydgostia będzie niedługo dysponować nową przystanią.

Fot. UMB

Dobiegają końca prace związane z budową przystani dla RTW LOTTO-Bydgostii.  Wioślarze bydgoskiego klubu już niedługo będą mogli korzystać z nowego kompleksu.

Prace podzielone zostały na dwa etapy. Jeszcze pod koniec 2019 roku oddano do użytku pierwszą część inwestycji, czyli nowy budynek wraz z nabrzeżem oraz awanportem. Następnie rozpoczęto przebudowę i modernizację istniejącego obiektu obejmującą wymianę instalacji, wykonanie wentylacji mechanicznej, stolarki okiennej i drzwiowej, nowych izolacji i pokrycia dachu, docieplenie ścian zewnętrznych oraz prace wykończenie. Wybudowano także przeszklony łącznik między nowym budynkiem przystani a tym istniejącym wcześniej.

Obecnie wykonywane są ostatnie prace wykończeniowe związane z elewacją istniejącego wcześniej budynku. Poza tym montowane jest oświetlenie, układana jest kostka betonowa i odtwarzane są ogrodzenie i zieleń. Na terenie kompleksu dostępne będzie 27 miejsc parkingowych. Odbiory planowane są na wakacje. Później możliwe będzie złożenie wniosku o pozwolenie na użytkowanie całego obiektu. Prace wyceniono na prawie 29 mln zł. 2,5 mln zł stanowiło dofinansowanie zewnętrzne pozyskane przez miasto.

RTW LOTTO-Bydgostia powstała w 1928 roku. Aż 31 razy zdobywała Drużynowe Mistrzostwo Polski. Z najwyższego stopnia podium nie schodzi od 27 lat. W dorobku klubu jest też sześć medali olimpijskich w tym trzy z najcenniejszego kruszcu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści