Bydgoszcz
11C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 9km/h SW
H 12 • L 11
15C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowa Bydgoszcz jednak bez Ruchu Narodowego
Nowa Bydgoszcz, Paweł Skutecki, Piotr Najzer, Marcin Sypniewski, Roman Puchowski - ST
13.01.2016 | 19:44

Nowa Bydgoszcz jednak bez Ruchu Narodowego

Działacze Ruchu Narodowego zdementowali informacje o wejściu w skład nowego ugrupowania.

Na zdjęciu: W poniedziałkowej konferencji wzięli udział Paweł Skutecki, Piotr Najzer, Marcin Sypniewski i Roman Puchowski.

Fot. ST

W poniedziałek podczas inauguracji działalności stowarzyszenia Nowa Bydgoszcz poinformowano o włączeniu się Ruchu Narodowego do grona organizacji tworzących nowe ugrupowanie. Działacze RN zaprzeczyli jednak tym doniesieniom.

Na poniedziałkowej konferencji zabrakło pełnomocnika Ruchu Narodowego w województwie kujawsko-pomorskim, Wojciecha Wilkowskiego, ale jego zaangażowanie w inicjatywę zostało potwierdzone. Jak się jednak okazuje, Wilkowski został członkiem stowarzyszenia prywatnie, a do porozumienia Nowej Bydgoszczy z Ruchem Narodowym nie doszło. – „W żaden sposób nie można łączyć obu środowisk. Tym samym dementujemy plotki sugerujące, że lokalny Ruch Narodowy zaangażował się w kształtowanie koalicji środowisk politycznych” – czytamy w komunikacie wystosowanym przez RN.

Czytaj także: Nowa Bydgoszcz zainaugurowała działalność. Jaki ma plan?

Przypomnijmy, że podczas poniedziałkowego spotkania z mediami plany Nowej Bydgoszczy zaprezentowali Paweł Skutecki (ruch Kukiz’15), Piotr Najzer (KNP), Marcin Sypniewski (KORWiN) oraz Roman Puchowski.  Stowarzyszenie nie wyklucza startu w następnych wyborach samorządowych, ale już teraz chce zrealizować listę celów. Pierwszym jest zmiana nazwy Parku im. Zbigniewa Załuskiego na Park im. Żołnierzy Wyklętych.


Powiązane treści