Bydgoszcz
15C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 15 • L 14
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowa Bydgoszcz rozpoczęła działalność. Jaki ma plan?
Paweł Skutecki, Piotr Najzer, Marcin Sypniewski - ST
11.01.2016 | 22:23

Nowa Bydgoszcz rozpoczęła działalność. Jaki ma plan?

W poniedziałek stowarzyszenie zainaugurowało działalność.

Na zdjęciu: Podczas konferencji głos zabrali Paweł Skutecki, Piotr Najzer i Marcin Sypniewski.

Fot. ST

W poniedziałek swoją działalność zainaugurowało stowarzyszenie Nowa Bydgoszcz. Założona właśnie formacja łączy przedstawicieli środowisk wolnościowych, którzy chcą przezwyciężyć podziały i zyskać wpływ na losy miasta.

W gronie osób, które przedstawiły program ugrupowania znaleźli się poseł Paweł Skutecki, działacz Kongresu Nowej Prawicy Piotr Najzer, przedstawiciel partii KORWiN Marcin Sypniewski oraz Roman Puchowski.  To właśnie ten ostatni ma być główną twarzą stowarzyszenia. – W ten sposób unikniemy mówienia, że Kongres Nowej Prawicy, KORWiN albo poseł od Kukiza zagarnął inicjatywę – argumentował Najzer, który opisał także, jakie były powody powstania stowarzyszenia. – Sytuacja jest poważna i wszystkie środowiska mające serce po prawej stronie musiały się zjednoczyć. Mamy nadzieję, że dzięki temu Bydgoszcz stanie się miastem, które będzie przykładem dla innych – mówił polityk, który w ostatnich wyborach kandydował z listy ruchu Kukiz’15.

W inicjatywę zaangażowany będzie także Wojciech Wilkowski z Ruchu Narodowego. Jak tłumaczył Marcin Sypniewski, dla polityki lokalnej przezwyciężone będą podziały między ugrupowaniami reprezentowanymi przez członków Nowej Bydgoszczy. – Każdemu z nas brakuje głosu rozsądku na bydgoskiej scenie politycznej. Nie zgadzamy się z polityką władz miasta, ale też nie widzimy alternatywy. Chcemy stworzyć środowisko, które będzie miało wpływ. W Bydgoszczy ludzie lubią dyskutować na temat zarządzania miastem – mówił Sypniewski.

Pierwszy postulatem ogłoszonym przez stowarzyszenie jest zmiana nazwy Parku im. Zbigniewa Załuskiego na Park im. Żołnierzy Wyklętych. Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem uchwały rady miasta rozpoczęła się w poniedziałek i ma potrwać do marca. – Ta pierwsza zmiana jest symboliczna. Jesteśmy stowarzyszeniem celowym, więc chcemy realizacji pewnego programu. Jeśli zrobi to już prezydent Bruski, to świetnie. Jeśli nie, to jako Nowa Bydgoszcz wystartujemy w wyborach, wygramy i wtedy zrealizujemy ten plan – mówił Paweł Skutecki. Stowarzyszenie ma się także udzielać na płaszczyźnie edukacyjnej poprzez organizację otwartych spotkań, na których bydgoszczanie będą mogli zapoznać się z istotnymi kwestiami związanymi z prawem czy sytuacją gospodarczą. Przedstawiciele ugrupowania zapowiedzieli także, że chętnie powitają nowych członków.


Powiązane treści