Bydgoszcz
17C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSE
H 17 • L 17
21C
Pon
21C
Wt
19C
Sr
16C
Czw
17C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowa metoda oszustów. Wykorzystują WhatsApp oraz OLX
30.04.2021 | 11:30

Nowa metoda oszustów. Wykorzystują WhatsApp oraz OLX

Na zdjęciu:

Fot. freeimages

Oszuści działający w Internecie wymyślili nową metody wyłudzenia pieniędzy – ostrzega policja. Złodzieje łamią zabezpieczenia kont na portalach społecznościowych i podszywają się pod ich właścicieli.

Najnowsze oszustwo polega na wykorzystaniu platformy OLX i komunikatora WhatsApp. Przez nieuwagę użytkowników i chęć szybkiej sprzedaży, można stracić pieniądze. – Apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności. Zgłoszenia o takim oszustwie odnotowali już policjanci z Aleksandrowa – ostrzega asp.  Marta Błachowicz

Na czym polega oszustwo przy użyciu komunikatora WhatsApp i OLX? Oszust kontaktuje się ze sprzedającym przez WhatsApp, a sprzedający otrzymuje od niego link do strony „udającej” witrynę OLX, pozwalającą na finalizację transakcji. Cyberprzestępcy zachęcają, by wprowadzić w fałszywym panelu OLX m.in. dane swojej karty, aby otrzymać na nią pieniądze za przedmiot z ogłoszenia. W rzeczywistości zyskują dostęp do naszych zasobów finansowych na karcie.

– Pamiętajmy, że nie należy udostępniać nikomu danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, haseł do konta lub danych karty. Nie powinniśmy także otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Nie należy autoryzować przelewów, których sami nie wykonujemy. Podejrzewając, że ktoś próbuje dokonać oszustwa, należy powiadomić policję – radzi asp. Błachowicz.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści