Bydgoszcz
22C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 22 • L 22
23C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
15C
Sr
20C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowa rola Natalii Madaj-Smolińskiej. Wiąże się ze sportem
Magdalena Fularczyk, Natalia Madaj, Lotto Bydgostia, zakończenie sezonu, wioślarstwo - ST (11)
10.03.2018 | 15:50

Nowa rola Natalii Madaj-Smolińskiej. Wiąże się ze sportem

Czym będzie zajmować się była wioślarka Lotto-Bydgostii?

Na zdjęciu: Natalia Madaj (z prawej) zdobyła złoty medal na igrzyskach w Rio wraz z Magdaleną Fularczyk-Kozłowską.

Fot. ST

Na początku roku wioślarka Lotto-Bydgostii Natalia Madaj-Smolińska zdecydowała się na zakończenie kariery. Złota medalistka igrzysk olimpijskich ma jednak przed sobą nowe wyzwanie, które wiąże się ze sportem.

Przypomnijmy: Dwójka Natalia Madaj-Smolińska i Magdalena Fularczyk-Kozłowska wywalczyła medale mistrzostw Europy (złoto w 2014 i 2015 roku) i wicemistrzostwo globu (2014) oraz mistrzostwo olimpijskie w Rio de Janeiro (2016). Utytułowane wioślarki podjęły decyzję o zakończeniu wspólnych występów – spodziewająca się dziecka Fularczyk-Kozłowska zdecydowała się na roczną przerwę w startach, natomiast Madaj-Smolińska zrezygnowała z dalszej przygody ze wyczynowym sportem.Pochodząca z Piły zawodniczka zdecydowała się jednak na nowe wyzwanie zawodowe, które wiąże się ze sportem. Jak poinformował wczoraj minister sportu i turystyki Witold Bańka, jedna z najbardziej znanych wioślarek Lotto-Bydgostii została głównym koordynatorem programów SKS i TEAM100, prowadzonych przez Instytut Sportu.

TEAM100 to program zainicjowany przez Witolda Bańkę, którego mecenasem jest Polska Fundacja Narodowa, a operatorem Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Jego celem jest wsparcie stu najbardziej perspektywicznych sportowców w obszarze procesu szkolenia sportowego oraz współzawodnictwa, a także w obszarze pozasportowym, aby umożliwić im łączenie kariery sportowej z nauką lub podnoszeniem kwalifikacji zawodowych oraz godne reprezentowanie Polski.
Madaj-Smolińska będzie też koordynować program Szkolny Klub Sportowy, którego zadaniem jest promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Jak informuje oficjalna strona SKS, wioślarka niedawno odwiedziła jedną ze szkół podstawowych w Poznaniu, gdzie spotkała się z uczestnikami zajęć realizowanych w ramach programu. Złota medalistka opowiadała na nim o tym, jak zaczęła się jej przygoda ze sportem, jak wyglądała jej kariera oraz odpowiedziała na liczne pytania. Spotkania z Madaj-Smolińską będą regularnym elementem programu SKS.

Powiązane treści