Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 22 • L 19
24C
Pt
24C
Sob
22C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowa sala na Zawiszy. „To najnowocześniejszy taki obiekt w Polsce”
17.11.2020 | 08:47

Nowa sala na Zawiszy. „To najnowocześniejszy taki obiekt w Polsce”

Na zdjęciu: W weekend na obiektach Zawiszy odbyły się mistrzostwa Polski.

Fot. Filip Kowalkowski dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W kompleksie sportowym Zawiszy wybudowano nowy obiekt. W ostatni weekend otwarta została nowa sala do podnoszenia ciężarów przeznaczona głównie dla sportowców niepełnosprawnych.

Sala powstała bezpośrednim sąsiedztwie istniejącej już siłowni, z której na co dzień korzystają sztangiści CWZS Zawisza – Podnoszenie ciężarów.  – To najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce – chwali Andrzej Ofczyński, inicjator budowy, prezes klubu Start Bydgoszcz. – Do tej pory nasi sportowcy musieli korzystać z siłowni wraz z zawodnikami Zawiszy. Nie ukrywam, że czasem wszystkim nam było ciasno. Nowy, piękny obiekt pozwoli nam na samodzielne treningi. Będą tu przyjeżdżać sportowcy z całej Polski – dodaje. Co ciekawe z sali korzystać będą nie tylko ciężarowcy. W centralnym punkcie sali wymalowano linie do gry w boccię. To sportowa dyscyplina paraolimpijska wywodząca się od włoskiej odmiany gry w bule.

Oprócz budowy siłowni, w pobliskim Hotelu Zawisza, w którym zatrzymują się sportowcy, zainstalowano windę ułatwiającą osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich dostęp do górnych kondygnacji budynku. Zmodernizowano również 26 pokoi, dostosowując je do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyremontowano też parking przed obiektem, który pokryła nowa nawierzchnia.

Otwarcie siłowni odbyło się w miniony weekend podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów osób niepełnosprawnych. Salę wybudowano ze środków urzędu marszałkowskiego i urzędu miasta. Koszt całej inwestycji wyniósł 1,7 miliona złotych. – Bydgoszcz jest jednym z wiodących ośrodków sportu osób niepełnosprawnych w Polsce, a stowarzyszenie Start Bydgoszcz wychowało wielu medalistów światowych imprez i uczestników igrzysk paraolimpijskich. Jest to więc niezwykle ważna i potrzebna inwestycja – mówi marszałek Piotr Całbecki.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek
8 miesięcy temu

A kiedy nowa hala dla lekkoatletow? Jak tam sprawy Panie Bruski i Panie Morawiecki?…

Powiązane treści