Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowa sala sportowa w szkole na Górzyskowie już niemal gotowa [ZDJĘCIA]

Dodano: 16.07.2020 | 18:41

Na zdjęciu: Dzięki budowie nowej hali, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 będą mieli lepsze warunki do prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego.

Fot. Szymon Makowski

Dobiegają końca prace związane z budową nowej hali sportowej przy ul. Kcyńskiej. Jednocześnie, gruntowną termomodernizację przeszedł budynek główny szkoły na Górzyskowie.

W czwartkowe (16 lipca) przedpołudnie, włodarze miasta oraz dyrekcja szkoły zaprosiła przedstawicieli mediów na spacer po nowo powstałej hali sportowej. Prace związane z budową obiektu i termomodernizacją budynku trwały niemal osiemnaście miesięcy.

Nowa sala sportowa powstała na tyłach szkolnej działki. Mieści się w nim boisko o wymiarach 19,5 x 36,4 m oraz szatnie, sanitariaty i natryski. Wszystkie rozwiązania uwzględniają potrzeby uczniów z niepełnosprawnościami. Na parterze powstały trzy sale przeznaczone dla klas 1-3, pokój nauczycielski, pomieszczenie dla nauczycieli WF, magazyn sprzętu sportowego, szatnie, sala rehabilitacyjna, pomieszczenia techniczne. W ramach funkcji rehabilitacyjnej, znalazły się sale do pracy z uczniami, sala do rehabilitacji ruchowej (gimnastyka korekcyjna) oraz sala taneczna, świetlica, ponadto gabinet psychologów i pedagogów szkolnych, pokój pielęgniarki szkolnej oraz pomieszczenia pomocnicze i techniczno-porządkowe.

W ubiegłym roku główny gmach szkoły poddany został termomodernizacji. Wymieniono również wszystkie drzwi i okna. Szkoła, łącznik i hala zamykają  z trzech stron nowy dziedziniec wewnętrzny, na którym powstał plac apelowy. Cała inwestycja pochłonęła 18,9 mln zł. Prace budowlane trwały półtora roku. Na likwidację architektonicznych barier pozyskaliśmy też dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 500 tysięcy zł. W sierpniu planowane jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie sali sportowej, a we wrześniu rozpoczną się w niej zajęcia.

Ale powstanie tego obiektu to niejedyna zmiana, jaka czeka bydgoskie szkoły. Bo ratusz przygotowuje się już do przeprowadzenia drugiego etapu termomodernizacji budynków. – Będzie to jedno z kluczowych zadań na najbliższe lata – słyszymy na Jezuickiej. Do tej pory, w ramach tego programu zmodernizowano blisko 30 budynków. – Na dotychczasową termomodernizację wydaliśmy około 130 milionów złotych – mówi wiceprezydent Bydgoszczy. Iwona Waszkiewicz dodaje, że w ratuszu obecnie przygotowywane są dokumentacje projektowe pierwszego pakietu zadań, który ma objąć 20 budynków. – Oprócz projektów wykonywane są audyty energetyczne, które pomogą ustalić kolejność inwestycji. W jeszcze większym stopniu chcemy do ich ogrzewania i oświetlenia wykorzystywać odnawialne źródła energii – kończy Waszkiewicz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments