Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 3 • L 2
8C
Wt
8C
Sr
6C
Czw
4C
Pt
9C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaNowa Scena w kolejnej odsłonie. A na niej – artyści z całego kraju
01.10.2017 | 11:45

Nowa Scena w kolejnej odsłonie. A na niej – artyści z całego kraju

Jedna z bydgoszczanek odpowiedzialnych za wprowadzenie w życie tej inicjatywy opowiedziała nam o zmianach związanych z realizacją projektu.

Na zdjęciu: Judyta Wenda (w środku) nie tylko koordynuje cykl Nowej Sceny, ale również występuje na scenie.

Fot. archiwum prywatne

Drugi sezon swojej działalności rozpocznie w październiku Nowa Scena w Bydgoszczy. Jedna z bydgoszczanek odpowiedzialnych za wprowadzenie w życie tej inicjatywy opowiedziała nam o zmianach związanych z realizacją projektu.

Nowa Scena w Bydgoszczy to autorska koncepcja polegająca na prezentowaniu spektakli, w których muzyka przeplata się z niebanalnymi interpretacjami wokalno-aktorskimi. Swoje umiejętności prezentują młodzi, ale bardzo doświadczeni artyści z różnych polskich miast. –  Sprowadzenie ich tutaj zapewni Bydgoszczy poziom ogólnopolski. To nie ma nic wspólnego z amatorszczyzną – podkreśla Judyta Wenda, która nadzoruje projekt.

O wysokim poziomie prezentowanych spektakli oraz koncertów mogli przekonać się bydgoszczanie już w ubiegłoroczne wakacje. W trakcie pierwszego roku działalności w repertuarze Nowej Sceny znalazły się cztery pozycje, między innymi koncert piosenki francuskiej „Wieczór nad Sekwaną” oraz spektakl „Zaczarowani”, w którym prezentowano piosenki z bajek Disneya. [ZOBACZ WIDEO ZAPOWIEDŹ]

W rozpoczynającym się w przyszłym miesiącu sezonie wybór będzie znacznie większy. Oprócz zaprezentowanych już widowisk pojawi się między innymi koncert utworów z lat 20. i 30. pt. „Co nam zostało z tych lat”, spektakl pt. „Szuja!” oparty na utworach z Kabaretu Starszych Panów czy przedstawienie pt. „Wszystko jest dobre w miłości” stworzone na podstawie piosenek z lat 60., 70. i 80. Nie zabraknie oczywiście koncertów z okazji walentynek czy Dnia Kobiet. Nowością w repertuarze jest również koncert musicalowy, podczas którego zostaną zaprezentowane kompozycje pochodzące ze znanych spektakli, bardzo popularnych także poza granicami Polski.

W większości przedstawienia oparte będą na polskich utworach oraz tłumaczeniach polskich. – Wszystkie powtórzone koncerty w trakcie tego sezonu przypominają te z zeszłej edycji, ale planowane są w rozszerzonych wersjach. Nawet jeśli ktoś uczestniczył w prezentowanych tytułach, to teraz zobaczy coś nowego – mówi Wenda.

W każdym widowisku uczestniczyć będzie minimum czterech odpowiednio dobranych wykonawców. Łącznie w projekt zaangażowało się piętnastu wokalistów, a akompaniować występującym będą znakomici pianiści. W projekcie uczestniczy również akordeonista, którego będzie można usłyszeć przy okazji koncertu piosenki francuskiej i kwartet smyczkowy, który usłyszymy  w koncercie „Co nam zostało z tych lat”. Niewykluczone, że w najbliższym czasie instrumentalistów będzie znacznie więcej. Osoby zaangażowane w projekt nie wykluczają również jego poszerzenia. – Wszystko zależy od tego, ile funduszy będziemy mieć – mówi Wenda.

Działalność Nowej Sceny jest finansowana z prywatnych środków twórców projektu oraz funduszy pozyskanych od firm i instytucji popierających ten pomysł. Jednym z nich jest Cukiernia Sowa. Osoby zaangażowane w realizację tego planu mają nadzieję, że partnerów przybędzie. Ci, którzy chcieliby do nich dołączyć mogą kontaktować się z twórcami Nowej Sceny między innymi poprzez maila: nowascenabydgoszcz@gmail.com.

Pierwsza odsłona tegorocznego cyklu zaplanowana jest na 29 października. Wówczas widzowie będą mogli  obejrzeć wspomniany już spektakl „Zaczarowani”. Na sali kinoteatru Adria będzie mogło zasiąść maksmalnie 400 widzów. Bilety w cenie 35 i 40 złotych dostępne są w kasie Adrii, a także na platformie KupBulecik.pl (bezpośredni odnośnik do niej można znaleźć na fanpage’u Nowej Sceny – www.facebook.pl/NowaScenawBydgoszczy).

Repertuar:

29.10 Zaczarowani
11.11 Co nam zostało z tych lat
26.11 Wieczór nad Sekwaną
1.12 In love with musical
8.12 Zaczarowani
13.01 Szuja!
14.01 Wszystko jest dobre w miłości
14.02 Siódma wieczorem
8.03 Kobieco


Powiązane treści