Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Powstanie nowa scena widowiskowa w Bydgoszczy. Rozpoczęto już prace

Dodano: 27.11.2022 | 17:14

Na zdjęciu: Powstanie nowa scena widowiskowa na Szwederowie.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W Bydgoszczy powstanie nowa scena widowiskowa. Zadanie zostało wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rozpoczynają się prace związane z budową nowej sceny widowiskowej w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 przy ul. Leszczyńskiego 42 na Szwederowie. Będzie ona zabudowana, a istniejąca już sala gimnastyczna będzie dostosowana do wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

Projekt uzyskał ponad 1000 głosów w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Zabudowana scena, wraz z sanitariatami i szatniami, będzie przylegać do istniejącego już budynku oraz zostanie połączona z salą gimnastyczną. Zostanie również wymieniona cała elewacja budynku, ale z zachowaniem zabytkowych elementów. Prace potrwają 10 miesięcy.

Podpisujemy umowę na realizację tego zadania. Wartość tego przedsięwzięcia to ponad milion złotych. Część środków pochodzi z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wskazali, że chcą w tym miejscu nowej zadaszonej sceny, na której dzieci i młodzież prezentują umiejętności zdobyte podczas popołudniowych zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury. W ramach dodatkowych środków dostosujemy cały budynek do obowiązujących przepisów. Wyremontowane zostaną też sanitariaty i szatnie – mówi zastępca prezydenta Michał Sztybel.

Budynek przy ul. Leszczyńskiego 42 powstał przed II wojną światową na planie prostokąta. Jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków. Młodzieżowy Dom Kultury funkcjonuje w tym miejscu od 73 lat.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments