Bydgoszcz
16C
Słonecznie
55% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 16 • L 16
22C
Wt
20C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowa stacja bookcrossingowa w mieście. Powstała w porcie lotniczym
20.08.2018 | 11:47

Nowa stacja bookcrossingowa w mieście. Powstała w porcie lotniczym

W Porcie Lotniczym uruchomiono dwa punkty do wypożyczania książek.

Na zdjęciu: Port Lotniczy Bydgoszcz uruchomił dwie stacje bookcrossingu.

Fot. Stanisław Gazda

Kolejne zmiany w bydgoskim Porcie Lotniczym. Tym razem uruchomiono w nim dwie stacje bookcrossingu.

Pierwsza stacja jest zlokalizowana w budynku terminala przy kantorze wymiany walut, a druga – na pierwszym piętrze hali odlotów przy kąciku dziecięcym. – Każda podróż jest przygodą, a z dobrą książką pod ręką z pewnością może być jeszcze ciekawsza – mówi kierownik ds. marketingu portu Daniel Mackiewicz.

Bydgoskie lotnisko jest pierwszym w kraju, które dołączyło do grona punktów bookcrossingowych. Podróżni mogą wybrać jedną z książek pozostawionych przez innych pasażerów lub z grona ponad stu, które udostępnili pracownicy lotniska. Na chętnych czekają książki ze współczesnej i klasycznej literatury, ale też poradniki, kryminały czy beletrystyka. – Książki w ramach bookcrossingu są udostępniane nieodpłatnie, stąd też pasażerowie mogą wziąć w podróż książkę lub zostawić inną lekturę, dzięki czemu literatura podróżuje po całym świecie – dodaje Daniel Mackiewicz.

To kolejne udogodnienie dla pasażerów. Wcześniej całkowitej przebudowie został poddany terminal pasażerski. Przypomnijmy, że z początkiem miesiąca wystartowały z Bydgoszczy loty do Kijowa. To drugie ukraińskie miasto, do którego można lecieć z grodu nad Brdą. Poza stolicą Ukrainy, odbywają się także loty do Lwowa.


Powiązane treści