Nowa stacja paliw w Bydgoszczy. Niebawem kierowcy zatankują w parku przemysłowym
Dodano: 02.03.2021 | 10:56Na zdjęciu: Stacja benzynowa powstaje przy ulicy Bydgoskich Przemysłowców, pomiędzy firmami Doka i Mac Graf.
Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy
W Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym powstaje stacja paliw firmy Moya. Kierowcy będą mogli zatankować przy ulicy Bydgoskich Przemysłowców.
Stacja benzynowa powstaje pomiędzy firmami Doka i Mac Graf na działce o powierzchni około pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Inwestorem jest spółka Anwim. Firma funkcjonuje od 1992 roku, a jej sieć stacji paliw Moya rozwijana jest od 2009 roku. Obecnie na terenie całej Polski funkcjonuje 300 punktów tej marki. Kierowcy pojazdów ciężarowych i dostawczych będą mieli do dyspozycji dystrybutory zapewniające szybkie tankowanie paliw oraz dostęp do płynu AdBlue.
CZYTAJ TAKŻE: Wielka inwestycja na terenie dawnego Zachemu. Poznaj szczegóły
Jak podkreśla urząd miasta, w tej części BPPT funkcjonuje wiele firm z branży logistyczno-transportowej. – Swoje centra logistyczno-magazynowe ulokowały m.in. sieci handlowe, firmy kurierskie i zajmujące się spedycją. Ulica Bydgoskich Przemysłowców stała się też dla wielu mieszkańców ważnym połączeniem osiedli Glinki, Wyżyny i Kapuściska z obwodnicą miasta – informuje UMB.
Na terenie parku przemysłowego powstają siedziby kolejnych firm. Znana z produkcji wyświetlaczy i kasowników stosowanych w pojazdach komunikacji miejskiej firma Pixel kończy rozbudowę swojego zakładu o część badawczo-rozwojową. Niebawem do inwestycji na terenie BPPT przystąpi Bidfood Farutex, a także bydgoska firma informatyczna Kantata. Spółka zakupiła działkę, na której stanie nowoczesne centrum badawcze. Wartość inwestycji to ponad 17 milionów złotych. Przy ulicy Ernsta Petersona rozpoczęła się natomiast budowa nowego obiektu dla firmy Jezpol, produkującej elektroniczne podzespoły samochodowe, a przy ulicy Matuszewskiego rosną warsztaty z lakiernią i biura przedsiębiorstwa Perfekt PL.
– Do końca tego roku na terenie parku będzie działało przeszło 160 firm, które zatrudnią ponad 4200 pracowników
– podkreśla prezes parku przemysłowego Andrzej Półgrabski. Należy też pamiętać, że kolejne inwestycje planuje też sama spółka BPPT. Po oddaniu do użytku centrum demonstracyjnego obecnie trwają przygotowania do realizacji inkubatora przedsiębiorczości – do przetargu na jego budowę zgłosiło się 12 firm. Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła bydgoska spółka Lech. Inwestycja ma pochłonąć ponad 20 milionów złotych, z czego sporą część powinno pokryć unijne dofinansowanie.
- Ikarusy i Volvo na ratunek. Będą regularnie obsługiwać trzy linie - 8 grudnia 2023
- Młyn-Maszyna oficjalnie uruchomiona. Co kryje nowa wystawa w Młynach Rothera? [ZDJĘCIA] - 8 grudnia 2023
- Wielki korek na DK10 pod Bydgoszczą. Potrwa kilka godzin - 8 grudnia 2023
Ernsta Petersona, jeśli już. Poziom dziennikarstwa jak zwykle najwyższy.
Lepiej zajęli by się remontem dróg prowadzacych do parku przemysłowego w Bydgoszczy ul. Hutnicza, ul. Chemiczna w opłakanym stanie na pieszo nie idzie iść a co dopiero jechać. Kierowcy samochodów ciężarowych żeby dostać się do parku przemysłowego są zmuszeni poruszać się w/w ulicami przez co pogarszają stan dróg.