Bydgoszcz
-0C
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 1 • L -1
5C
Pt
3C
Sob
4C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowa stacja roweru miejskiego w Bydgoszczy. Powstanie w ramach budżetu obywatelskiego
bydgoski rower aglomeracyjny
12.08.2019 | 15:17

Nowa stacja roweru miejskiego w Bydgoszczy. Powstanie w ramach budżetu obywatelskiego

Na zdjęciu: Stacja przy ulicy Kanałowej będzie 55. miejscem w Bydgoszczy, w którym będzie można wypożyczyć rower miejski.

Fot. Błażej Bembnista

Już w ten piątek zostanie postawiona kolejna stacja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Zostanie ona ustawiona przy Kanale Bydgoskim, na osiedlu Okole. 

Pomysł uruchomienia nowej stacji roweru miejskiego był jednym z projektów, zgłoszonych w ubiegłorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki głosom mieszkańców znalazł się on w gronie projektów, które zostały przeznaczone do realizacji. Dzięki temu, że w umowie z operatorem systemu BRA – firmie BikeU – zawarto możliwość rozbudowy systemu o następne stacje (w planach jest m. in. rozszerzenie zasięgu BRA o Czyżkówko i Osową Górę po zakończeniu rozbudowy ulicy Grunwaldzkiej) miasto mogło wykonać stację w ramach tej opcji.

Jak podaje ZDMiKP, stacja pojawi się na ulicy Kanałowej, przy Bulwarze Sebastiana Malinowskiego. Zostanie ona zamontowana w piątek, 16 sierpnia. Będzie to 55. stacja BRA na terenie Bydgoszczy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści