Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaNowa ulica w Inowrocławiu
03.02.2016 | 10:50

Nowa ulica w Inowrocławiu

Andrzej Brończyk zostanie patronem ulicy na osiedlu Toruńskim.

Na zdjęciu: Tablica upamiętniająca Andrzeja Brończyka znajduje się przy ul. Modrzewiowej w Bydgoszczy

Fot. wikipedia / fot. Przemysław Jahr

Sławny bramkarz Zawiszy Bydgoszcz – Andrzej Brończyk ma zostać patronem jednej z ulic w Inowrocławiu. Chcą tego mieszkańcy miasta.

Wniosek w tej sprawie złożył przedstawiciel kibiców Zawiszy Bydgoszcz oraz Inowrocławski Klub Dyskusyjny. Zaproponowali oni, by imię piłkarza nosiła nowa uliczka na osiedlu Toruńskim, która znajduje się przy budowanych blokach koło marketu „Lidl”. Dokument podpisało ponad 100 mieszkańców Inowrocławia.

Propozycję poparł Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza. Wniosek rozpatrywany będzie na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Andrzej Brończyk urodził się w Inowrocławiu w 1951 roku. Swoją karierę rozpoczął w Goplanii Inowrocław, lecz przez większość życia był bramkarzem Zawiszy Bydgoszcz. Jego głównym atutem była szybkość. W bydgoskiej drużynie zagrał w ok. 700 meczach ligowych i zyskał miano legendy tego klubu. Swoją karierę kontynuował nawet po ukończeniu 40 lat. Po odejściu z Zawiszy realizował się m.in  jako trener Startu Radziejów. Zmarł w 2000 roku w Bydgoszczy.


Powiązane treści