Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 20 • L 17
19C
Pt
22C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
29C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaNowacka: Rośnie zainteresowanie projektem Zjednoczonej Lewicy
Barbara Nowacka
19.10.2015 | 17:56

Nowacka: Rośnie zainteresowanie projektem Zjednoczonej Lewicy

Mamy dobrą drużynę, która może stanowić alternatywę dla PO oraz PiS-u - twierdzi liderka Zjednoczonej Lewicy w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Barbara Nowacka (w środku) zapowiadała wsparcie lewicy dla pracowników oraz sektora MSP.

Fot. Eryk Dominiczak

Podniesienie miesięcznej płacy minimalnej, ustalenie dolnej granicy stawki godzinowej oraz wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw – to część głównych postulatów Zjednoczonej Lewicy, które przypomniała podczas wizyty na bydgoskim Starym Rynku jej liderka Barbara Nowacka.

Nowacka przyjechała do Bydgoszczy z krótką wizytą w poniedziałkowe popołudnie. Wcześniej przebywała z roboczą wizytą w Toruniu. – Mamy na swoich listach sprawnych polityków, którzy będą walczyli o istotne sprawy w sejmie – mówiła, wskazując na stojącą obok „jedynkę” w okręgu bydgoskim – Krzysztofa Gawkowskiego.

Te istotne sprawy to przede wszystkim podniesienie płacy minimalnej do pułapu 2500 złotych brutto, 15 złotych minimalnej stawki godzinowej oraz ulgi dla małych i średnich przedsiębiorców. – Postulujemy prawo do pracy, do mieszkania i do godnego zarobku – przekonywała Nowacka, która dodawała, że ulgi dla firm z sektora MSP mają zostać zrekompensowane uszczelnieniem systemu fiskalnego. Chodzi przede wszystkim o ściągalność podatku VAT, który w dodatku ma zostać obniżony z pułapu 23 do 21 procent.

Do głosowania na listy Zjednoczonej Lewicy zachęcała również Anna Bańkowska, posłanka siedmiu kadencji, która zdecydowała, że w tegorocznych wyborach ostatecznie nie wystartuje. – Zachęcam do głosowania na naszą listę zarówno osoby, które chciały swój głos oddać na mnie, jak i wszystkich innych, dla których nasze postulaty są cenne – przekonuje Bańkowska. A Barbara Nowacka dodawała, że widzi wzrastające zainteresowanie projektem lewicy. – Na spotkanie w niewielkiej miejscowości, którą odwiedziliśmy, przyszło 800 osób. To owoc naszej pracy – podsumowała.


Powiązane treści