[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe ambulanse dla szpitali w regionie. Przekazano je w urzędzie wojewódzkim [ZDJĘCIA]

Dodano: 27.06.2021 | 14:14

Na zdjęciu: Nowe ambulanse dla szpitali wręczono podczas uroczystości, która odbyła się przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

Fot. Szymon Fiałkowski

Cztery nowe ambulanse trafiły do placówek Grupy Nowy Szpital w Świeciu, Osiu, Wąbrzeźnie oraz Nakle i Szubinie. Wręczono je podczas uroczystości przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

Na wyposażenie szpitali trafiły cztery nowe volkswageny crafter. – Każdy z przekazanych pojazdów, wraz ze środkami ochrony indywidualnej jest wart 550 tysięcy złotych – informują służby wojewody. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podczas konferencji prasowej chwalił współpracę z placówkami Nowego Szpitala, które aktywnie włączyły się w walkę z COVID-19. – Te szpitale bardzo mocno współpracowały z naszym sztabem kryzysowym i do tego, by sytuację w województwie kujawsko-pomorskim ratować, stabilizować i wspierać – mówił przedstawiciel rządu w terenie i przypomniał, że w tych placówkach było 161 miejsc dla pacjentów z koronawirusem, a w apogeum trzeciej fali zajętych było w nich 93% miejsc, zaś w szpitalu w Świeciu znajduje się także oddział zakaźny.

Wojewoda dziękował także za pracę ratownikom medycznym. – Praca ratowników medycznych była wyjątkowo trudna. Ostatnie miesiące poświęciliście na ratowanie zdrowia i życia. Te pierwsze chwile były trudne, bo tak naprawdę przeciwnik był nieznany, groźny, a ratownicy medyczni byli tymi pierwszymi, którzy mieli styczność z tą chorobą i chorymi – podkreślił.

Ambulanse trafiły do placówek w Świeciu, Osiu, Wąbrzeźnie oraz Nakle nad Notecią. – Zakup ambulansów był możliwy dzięki przyznaniu na ten cel środków rządowych, z których zadanie zostało w całości sfinansowane – przekazuje rzecznik urzędu wojewódzkiego Adrian Mól. Jak słyszymy, w tym roku do regionu łącznie trafi trzynaście nowych ambulansów.

Nowe ambulanse dla szpitali w regionie. Przekazano je w urzędzie wojewódzkim [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments