Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 13 • L 12
15C
Wt
16C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNowe auta pod choinkę. KWP Bydgoszcz zakupiła kolejne radiowozy dla polskiej policji [ZDJĘCIA]
policja bydgoszcz nowe radiowozy KWP BYDGOSZCZ (4)
26.12.2019 | 09:20

Nowe auta pod choinkę. KWP Bydgoszcz zakupiła kolejne radiowozy dla polskiej policji [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: W ramach przetargu dla polskiej policji Wydział Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zakupił 26 sztuk oznakowanych hyundaiów i30 kombi.

Fot. KWP Bydgoszcz

Kolejne nowe radiowozy przyjechały do Bydgoszczy. Kujawsko-pomorska komenda organizowała bowiem przetarg na dostarczenie oznakowanych pojazdów dla komend z całej Polski. 

Postępowanie na zakup nowych radiowozów dla polskiej policji organizował Wydział Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy na zlecenie Komendy Głównej Policji. W jego ramach zakupiono 26 sztuk oznakowanych hyundaiów i30 kombi. – Trafią one zapewne do pionu prewencji komend w całym kraju – podkreśla mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

Środki na pozyskanie pojazdów pochodziły z rządowego Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020″. Koszt zakupu jednego hyundaia wyniósł ponad 87 tysięcy złotych. Radiowozy do końca roku muszą trafić do swoich nowych jednostek – jeszcze przed świętami dokonano odbioru pierwszych sztuk.

Warto przypomnieć, że to kolejna partia nowych pojazdów, która w tym miesiącu przyjechała do Bydgoszczy. 9 grudnia funkcjonariusze przetransportowali do miasta nad Brdą 18 aut marki kia ceed i 8 sztuk volkswagenów caddy, przystosowanych do przewozu osoby zatrzymanej. – Radiowozy pojawią się na ulicach miast i miasteczek naszego województwa i jeździć będą zwłaszcza w służbie patrolowej – podkreśla Chlebicz. Oprócz nich, do Bydgoszczy dotarły też trzy oznakowane volkswageny transportery, które trafiły do komend w Toruniu i Świeciu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Kilkanaście nowych radiowozów przyjechało do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści