Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
14C
Pon
12C
Wt
15C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNowe baseny powstaną w Bydgoszczy. Kolejność ich budowy wybiorą mieszkańcy
01.10.2017 | 16:04

Nowe baseny powstaną w Bydgoszczy. Kolejność ich budowy wybiorą mieszkańcy

Głosowanie zakończy się 31 października.

Na zdjęciu: Baseny mają być budowane nie rzadziej niż co dwa lata.

Fot. wolny dostęp

Wraz z początkiem października rozpoczęły się zapowiadane przez prezydenta Bydgoszczy konsultacje społeczne. Ich celem jest wyłonienie kolejności budowy basenów. 

Do wyboru są trzy lokalizacje: osiedle Leśne (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 przy ul. 11 Listopada), osiedle Miedzyń (Zespół Szkół nr 8 przy ul. Pijarów) oraz osiedle Tatrzańskie (Zespół Szkół nr 28 przy ul. Kromera). Miasto zapewnia, że budowy nowych basenów będą rozpoczynały się nie rzadziej niż co dwa lata.

Udział w konsultacjach mogą wziąć wszystkie osoby, które mieszkają w Bydgoszczy i ukończyły 16 lat. Każda osoba spełniająca te kryteria może wypowiedzieć się na powyższy temat poprzez zagłosowania za pośrednictwem aplikacji internetowej (https://ankiety.um.bydgoszcz.pl/index.php/447618?newtest=Y) lub tradycyjnie poprzez wypełnienie ankiety i wrzucenie jej do urny. Punkty konsultacyjne znajdują się w 10 miejscach: ratuszu (ul. Jezuicka 1), Urzędzie Miasta Bydgoszczy (ul. Grudziądzka 9-15), Punkcie Obsługi Mieszkańca w Zielonych Arkadach, Szkole Podstawowej nr 67, Szkole Podstawowej  nr 15, Szkole Podstawowej  nr 20, Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7, Zespole Szkół Handlowych, Szkole Podstawowej nr 35, Zespole Szkół nr 8. 21 października, w ramach „Obywatelskiej Soboty” głosy będzie można oddać też w trzech punktach, w których mają powstać baseny.

Należy pamiętać o tym, że każdy mieszkaniec wybiera tylko jedną lokalizacje basenu, a w sytuacji, gdy ta sama osoba wzięła udział w głosowaniu kilkukrotnie, wszystkie oddane przez nią głosy zostaną uznane za nieważne. Podczas wypełniania ankiety należy obowiązkowo wpisać podstawowe dane (imię i nazwisko) oraz numer pesel i podpis. Dane te zostaną wykorzystane wyłącznie w celach konsultacji społecznych – informują przedstawiciele ratusza i zapowiadają, ze głosowanie zakończy się 31 października.

Warto przypomnieć, że takiemu sposobowi podjęcia decyzji o kolejności budowy basenów sprzeciwiali się członkowie Stowarzyszenia Miedzyń i Prądy, którzy postulowali zastosowanie w głosowaniu kryterium procentowego. Ich pomysł jednak nie zyskał aprobaty włodarza miasta. [CZYTAJ WIĘCEJ]


Powiązane treści