Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe boisko przy SP w Buszkowie. Wkrótce zakończenie prac

Dodano: 06.09.2023 | 10:22

Na zdjęciu: Nowe boisko powstaje przy Szkole Podstawowej w Buszkowie

Fot. IN

Kończą się roboty związane z budową boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Buszkowie (gm. Koronowo). W innych placówkach na terenie gminy także trwają prace.

W Buszkowie powstaje boisko wielofunkcyjne, ogrodzenie, obiekty małej architektury, nowe oświetlenie itp. Według dokumentacji wymiary nowego boiska to 12,5 x 19,5 m. Trwają ostatnie prace wykończeniowe. Powinny one zakończyć się do końca września. Przetarg na to zadanie wygrała firma P.W ProCom Wiktoria Andrzejewska. Kwota po przetargu to natomiast 749 tys. zł. Umowa z wykonawcą została podpisana 11 maja br.

W innych placówkach też trwają prace

To nie jedyne prace w placówkach oświatowych na terenie gminy Koronowo. Duża inwestycja trwa w Wierzchucinie Królewskim. Tutaj przedmiot zamówienia obejmuje dobudowę nowego budynku, powstanie zewnętrznego patio oraz dostosowanie starego budynku dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2024 roku. Trwa także remont i przebudowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Sitowcu. Zadanie obejmuje budowę nawierzchni boiska, piłkochwytów, dostawę i montaż bramek do piłki nożnej, budowę skoczni do skoku w dal, a także budowę ciągu pieszego z kostki brukowej. Termin zakończenia inwestycji to 11 listopada 2023 roku.

Projekty

Gmina Koronowo szykuje się także do kolejnych zadań. Trwają obecnie prace nad projektem dotyczącym termomodernizacji budynków Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie. Projekt ma być ukończony do 1 grudnia tego roku. Niedawno Urząd Miejski w Koronowie ogłosił także przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy nowego przedszkola we Wtelnie, placu zabaw oraz odwodnienia terenu. Oferty można było składać do 21 sierpnia. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments