Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe dane dotyczące koronawirusa. Stwierdzono drugi przypadek w bydgoskim urzędzie miasta

Dodano: 10.08.2020 | 11:50

Na zdjęciu: W bydgoskim urzędzie miasta stwierdzono drugi przypadek zakażenia koronawirusem.

Fot. Justyna Wróblewska/archiwum

W poniedziałek przed południem Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące zakażeń koronawirusem. Kolejny przypadek stwierdzono w bydgoskim urzędzie miasta.

W pierwszym dniu tygodnia poinformowano o 619 nowych przypadkach w całym kraju, a wśród nich 12 w województwie kujawsko-pomorskim. Wśród zakażonych są 5 z powiatu włocławskiego, 3 osoby z Torunia, 2 z powiatu toruńskiego, 1 z Bydgoszczy i 1 z Włocławka. Łącznie w naszym województwie potwierdzono 887 przypadków zakażenia. Najwięcej w Bydgoszczy (182) i w Toruniu (178)

Również dzisiaj (10 sierpnia) o potwierdzeniu drugiego przypadku w swojej placówce poinformował Urząd Miasta Bydgoszczy. Zgodnie z obowiązującą procedurą sanepidu pracownicy współpracujący z osobą, u której wykryto wirusa, przebywają na kwarantannie i zostaną poddani testom na obecność wirusa. Wyniki będą znane za kilka dni. Potwierdzony przypadek koronawirusa nie wpływa na obsługę mieszkańców.

Jednocześnie ratusz poinformował, że do pracy wróciło ośmiu pracowników zbadanych w ubiegłym tygodniu, którzy mieli kontakt z pierwszą osobę zakażoną. U wszystkich wynik testu był negatywny.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments