Bydgoszcz
-0C
Niebo głównie zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 0 • L -1
0C
Czw
1C
Pt
2C
Sob
4C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowe drzewka w Myślęcinku. Zasadzą je mieszkańcy
Myślęcinek-JW
01.04.2017 | 10:04

Nowe drzewka w Myślęcinku. Zasadzą je mieszkańcy

Park wzbogaci się o 100 roślin.

Na zdjęciu: W parku pojawi się 100 nowych roślin.

Fot. Justyna Wróblewska

Już w tę niedzielę 100 mieszkańców Bydgoszczy będzie miało szansę zasadzenia nowych roślin w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Akcja rozpocznie się o godzinie 12:00.

ZOBACZ TEŻ: Posadź drzewo swojemu dziecku. Pomysł utworzenia Parku Młodej Bydgoszczy trafił do ratusza [SONDA]

Na terenie parku posadzone zostaną określone gatunki drzewek – brzoza, jarząb i śliwa czerwonolistna. Wszystkich roślin będzie dokładnie 100. Osoby, które zdecydują się wziąć udział w akcji powinny pojawić się o godzinie 12:00 w pobliżu restauracji „Parkowa”, przy drodze prowadzącej w kierunku mostka weneckiego. Uczestnicy mogą liczyć na pomoc pracowników parku, a także skorzystanie z niezbędnych narzędzi ogrodniczych. Co więcej, każdy kto zasadzi drzewko otrzyma symboliczny certyfikat „Zielone miasto 2017”.

Teren, na którym pojawią się nowe rośliny jest dokładnie wyznaczony. – Miejsce zasadzeń zostało już odpowiednio przygotowane – informują pracownicy parku. Jednak pracownicy nie wykluczają możliwości posadzenia drzewka w innej lokalizacji. Dotyczy do tych mieszkańców, którzy dysponują innymi drzewkami, które chcieliby posadzić w Myślęcinku. Takie osoby powinny zgłosić swoją chęć do 4 kwietnia br. dzwoniąc pod numer telefonu 795506797 lub 883366067.


Powiązane treści