Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 1 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
-0C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleNowe informacje po groźnym wypadku w regionie. Kierowca autobusu stanie przed sądem [ZDJĘCIA]
wypadek DK55 Grudziądz_Tir Bus Osobowe Pomoc Drogowa Piątkowski
28.03.2019 | 07:19

Nowe informacje po groźnym wypadku w regionie. Kierowca autobusu stanie przed sądem [ZDJĘCIA]

Do wypadku doszło w środowy poranek.

Na zdjęciu: Do wypadku autobusu grudziądzkiej komunikacji miejskiej i ciężarówki doszło na wysokości ul. Magazynowej.

Fot. Tir Bus Osobowe Pomoc Drogowa Piątkowski Grudziądz

Cztery osoby zostały niegroźnie ranne w środowym wypadku autobusu linii nr 21 komunikacji miejskiej z ciężarówką, do którego doszło w Grudziądzu.

Przypomnijmy: w środę tuż przed godziną 8:00, dyżurny kujawsko-pomorskich strażaków poinformował o wypadku do którego doszło na odcinku Drogi Krajowej 55 w Grudziądzu. Na ul. Magazynowej autobus komunikacji miejskiej zderzył się z samochodem ciężarowym, a wśród rannych była dwójka dzieci.

Grudziądzcy policjanci, którzy pracowali na miejscu wypadku nie mieli wątpliwości, że spowodował go kierowca autobusu. – Niespodziewanie zjechał on na lewą stronę jezdni i uderzył w stojącą na ulicy ciężarówkę – mówi asp. sztab. Jacek Jeleniewski z biura prasowego grudziądzkiej policji. W sumie do szpitala przewiezione zostały cztery osoby, wśród nich był właśnie prowadzący autobus komunikacji miejskiej.

– Pokrzywdzeni, wśród których byli także dzieci, nie doznali poważnych obrażeń 

– dodaje asp. sztab. Jeleniewski. Lekarze z grudziądzkiego szpitala podjęli jednak decyzję, że dwie dziewczynki w wieku 3 i 15 lat pozostaną w placówce na dodatkowej obserwacji.

Śledczy już wiedzą, że zarówno kierujący ciężarowym manem, jak i autobusem MZK byli trzeźwi. W sprawie został przez nich zabezpieczony monitoring – także z wnętrza autobusu. I już wiadomo, że 64-latek, który spowodował to zdarzenie, stracił prawo jazdy. Ale to nie koniec jego problemów. – W sprawie zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie kierowcy za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu lądowym – informuje rzecznik prasowy grudziądzkiej policji. Za ten czyn może 64-latkowi grozić nawet do trzech lat więzienia.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści