Bydgoszcz
7C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 8 • L 6
14C
Wt
13C
Sr
4C
Czw
9C
Pt
7C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNowe informacje w sprawie potrącenia na Focha. 20-latek trafił do aresztu
26.07.2018 | 12:17

Nowe informacje w sprawie potrącenia na Focha. 20-latek trafił do aresztu

Prokuratura postawiła mężczyźnie dwa zarzuty.

Na zdjęciu: Do potrącenia dwóch osób doszło w miniony weekend.

Fot. Archiwum

20-letni obcokrajowiec sprawcą potrącenia dwóch osób na przejściu dla pieszych przy ul. Focha. Mężczyzna usłyszał w związku z wypadkiem zarzuty.

Do potrącenia doszło w minioną sobotę. Kobieta i mężczyzna przechodzili w dozwolonym miejscu i zgodnie z przepisami, gdy zostali uderzeni przez kierowcę osobowego fiata uno. Prowadzący pojazd 20-latek porzucił auto około dwustu metrów dalej i uciekł z miejsca zdarzenia. We wtorek został zatrzymany przez policję.

Jak się dowiedzieliśmy, sprawcą tego czynu jest 20-letni obywatel Ukrainy, który w Polsce przebywał od kilkunastu tygodni. – Mężczyźnie zostały przedstawione dwa zarzuty: spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem jest potrącenie dwóch osób oraz ucieczka z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanym – mówi Adam  Lis z prokuratury Bydgoszcz-Północ. Jak się dowiedzieliśmy, Ukraińcowi grozi kara nawet do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Mężczyzna w toku prowadzonych czynności przyznał się do stawianych mu zarzutów. – Przyznał, że chciał uciec z kraju, a po zdarzeniu wpadł w panikę – dodaje prok. Lis i potwierdza, że policjanci którzy zatrzymywali mężczyznę, ujawnili w jego mieszkaniu spakowane torby z ubraniami. Śledczy zawnioskowali do sądu o tymczasowy areszt wobec 20-latka, a sąd do niego się przychylił. Ukrainiec spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące.

Nie wiadomo, czy w chwili zdarzenia kierowca fiata uno był trzeźwy. – Została pobrana od mężczyzny krew do szczegółowych badań – precyzuje Adam Lis. Jak się dowiedzieliśmy, jedna z osób potrąconych przez 20-latka nadal jest w szpitalu.


Powiązane treści