Bydgoszcz
13C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 14 • L 11
14C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
12C
Sr
12C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowe informacje w sprawie zniszczonej kładki przy ul. Grunwaldzkiej. „Obiekt był mocno skorodowany”
Kładka_Grunwaldzka
23.01.2018 | 18:22

Nowe informacje w sprawie zniszczonej kładki przy ul. Grunwaldzkiej. „Obiekt był mocno skorodowany”

Kładka została uszkodzona w ubiegłym tygodniu.

Na zdjęciu: Balustrada zagraża bezpieczeństwu pieszych i kierowców.

Fot.

Wracamy do sprawy zniszczonej kładki dla pieszych przy ul. Grunwaldzkiej. Jak się okazuje, jej stan nie jest spowodowany atakiem wandali.

O uszkodzeniu kładki dla pieszych zlokalizowanej przy ul. Grunwaldzkiej na wysokości ul. Czarna Droga poinformowaliśmy w ubiegłym tygodniu. Wówczas Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował, że kładka została uszkodzona przez czyn chuligański.

Zapytaliśmy dzisiaj w komendzie wojewódzkiej policji, czy bydgoscy funkcjonariusze otrzymali w tej sprawie zgłoszenie. – Do nas oficjalne zgłoszenie w sprawie zniszczenia kładki przy ul. Grunwaldzkiej nie wpłynęło – informuje kom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP Bydgoszcz. Jak zaznacza, do komendy wpłynęła jedynie informacja o tym, że kładka została zamknięta do odwołania.

Komisarz Słomski zapewnia jednak, że policjanci udali się tam na miejsce. – Oczywiście dokonaliśmy wstępnych oględzin i z nich wynika, że to nie czyn człowieka spowodował, że ta kładka została zdemolowana. Jak ustaliliśmy, ten obiekt był bardzo mocno skorodowany – dodaje funkcjonariusz.

Próbowaliśmy zweryfikować tę informację u bydgoskich drogowców, ale ich rzecznik Krzysztof Kosiedowski nie odebrał od nas telefonu. W ubiegłym tygodniu ZDMiKP zapewnił, że usunie zdewastowane ogrodzenie i zamontuje nowe. Kładka jest wyłączona z użytkowania do odwołania.


Powiązane treści