[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe instrumenty trafią do Opery Nova. Pierwsza dostawa już w tym tygodniu

Dodano: 23.05.2017 | 12:25

To pierwszy tak duży zakup w całej historii instytucji.

Na zdjęciu: Wewnątrz budynku bydgoskiej opery mają nastąpić spore zmiany.

Fot. ST / archiwum

W najbliższy piątek do budynku bydgoskiej opery ma dotrzeć osiem nowych instrumentów zamówionych jako jedno z założeń projektu „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”. Zadanie jest realizowane w ramach VIII osi priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Czytaj więcej o projekcie modernizacji Opery Nova [KLIK] 

Jak na razie do bydgoskiej opery zostaną dostarczone dwa fortepiany marki Yamaha, które zostaną ustawione w salach prób orkiestry i chóru, a także sześć pianin przeznaczonych do sali kameralnej im. prof. Krysiewiczowej, sal prób baletu oraz sal „Fidelio” i „Manru” mieszczących się w Centrum Kongresowym Opery. Instrumenty zostaną przywiezione do Opery Nova w piątkowe popołudnie, lecz ich oficjalne przekazanie nastąpi dopiero po weekendzie, po nastrojeniu ich przez autoryzowanych stroicieli wskazanych przez producenta.

To będzie pierwsza dostawa instrumentów zamówionych w ramach realizacji programu modernizacji bydgoskiej opery. Następna dostawa została zaplanowana na 28 czerwca i obejmuje dostarczenie celesty i wiolonczeli. W kolejnych miesiącach do bydgoskiej opery mają trafić między innymi flety, klarnety, saksofony, oboje, instrumenty perkusyjne oraz harfa i klawesyn. Ostatnie zamówienie ma zostać zrealizowane pod koniec września przyszłego roku. Operowa orkiestra symfoniczna wzbogaci się o nowe instrumenty warte ok. 3 mln zł. To pierwszy tak duży zakup w całej historii instytucji.

W 2018 roku ma również zakończyć się modernizacja Opery Nova, która pochłonie ponad 13 milionów złotych. Realizacja głównych zadań rozpocznie się w przyszłym miesiącu, po zakończeniu sezonu artystycznego, czyli po 18 czerwca. Terminarz robót zakłada, że do końca sierpnia przeprowadzona zostanie większość prac modernizacycjnych. – Do tej pory ograniczaliśmy się do działań nagłaśniających i promujących projekt – informuje Ewa Chałat z biura prasowego Opery Nova w Bydgoszczy. [CZYTAJ WIĘCEJ]

Informacje o kolejnych etapach realizacji projektu mają być zamieszczane na stronie internetowej Opery Nova w zakładce „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy” (www.opera.bydgoszcz.pl/346,modernizacja-opery-nova-w-bydgoszczy.html).