Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Nowe miejsce na kulturalnej mapie Bydgoszczy

Dodano: 06.06.2016 | 20:10

10 czerwca startuje Nowa Scena w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Tych aktorów będzie można zobaczyć w spektaklach prezentowanych w budynku przy ul. Grodzkiej 1.

Fot. materiały prasowe

Pasja i miłość do teatru – to ma zagościć w budynku przy ul. Grodzkiej 1 określanym jako Dom Polski. Właśnie tam powstaje Nowa Scena w Bydgoszczy, która zaprasza widzów do siebie już od 10 czerwca.

Inicjatywa Nowa Scena w Bydgoszczy to próba stworzenia przestrzeni, w której muzyka przeplata się z niebanalnymi interpretacjami wokalno-aktorskimi. O tym, czy ten projekt odniesie sukces, zadecydują mieszkańcy Bydgoszczy, dla których powstaje to miejsce. – To, czy Bydgoszcz potrzebuje takiej przestrzeni, okaże się po frekwencji i reakcjach widzów, które niewątpliwie będą najważniejszą recenzją – sądzą twórcy Nowej Sceny. Oni zapewniają także, że mają wiele pomysłów i inspiracji. Część z nich zaprezentują w czerwcu i lipcu. W tych miesiącach w repertuarze znajdą się trzy zupełnie różne propozycje.

Już w najbliższy piątek (10 czerwca) o godz. 18:00 i 20:00 będzie można zobaczyć kompilację dwóch spektakli muzycznych: „Szuja!” i „Wszystko jest dobre w miłości”. Oba przedstawienia nawiązują do twórczości Polaków. Przedstawienie „Wszystko jest dobre w miłości” powstało na podstawie polskich piosenek lat 60′ i 70′. Natomiast spektakl „Szuja!” inspirowany jest twórczością Kabaretu Starszych Panów.

Kolejną propozycją jest koncert najpiękniejszych francuskich kompozycji „Wieczór nad Sekwaną”. Utworów wykonawców takich, jak Edith Piaf, Charles Aznavour czy Jacques Brel będzie można wysłuchać 12 czerwca oraz 22 lipca o godz. 18:00 i 20:00. Bilet na ten koncert, jak i każdy inny spektakl kosztuje 25 zł.

Natomiast 17 czerwca, 29 lipca oraz 31 lipca o godz. 17:00 i 19:00 w koncercie „Zaczarowani” nastąpi powrót do rzeczywistości, w której księżniczki czekają na swoich rycerzy w wysokiej wieży, a dobro zawsze zwycięża. Najpiękniejsze piosenki z bajek Disneya wykonają młodzi artyści, których będzie można zobaczyć również w innych spektaklach prezentowanych w budynku przy ul. Grodzkiej 1. Zespół aktorów, wokalistów i muzyków tworzą absolwenci Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku, Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni i Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Więcej o Nowej Scenie w Bydgoszczy przeczytasz w najbliższym papierowym wydaniu MetropoliiBydgoskiej.PL, które ukaże się już 15 czerwca.