Bydgoszcz
-17C
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -14 • L -19
1C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONBiznesNowe obostrzenia. Otwarte są sklepy w galeriach handlowych
centrum handlowe Bydgoszcz
28.11.2020 | 08:51

Nowe obostrzenia. Otwarte są sklepy w galeriach handlowych

Na zdjęciu: Od soboty, 28 listopada sklepy w galeriach handlowych są otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym.

Fot. FreeImages

Od soboty (28 listopada) ponownie otwarte są sklepy w galeriach handlowych. Przestaje obowiązywać część obostrzeń, jakie rząd wprowadził w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Przez niemal cały listopad, sklepy w galeriach handlowych były zamknięte. Od 28 listopada, przywrócono możliwość funkcjonowania sklepów i usług w galeriach handlowych. Placówki działają jednak w ścisłym reżimie sanitarnym.

Rozporządzenie przyjęte przez rząd i opublikowane w miniony czwartek (26 listopada) zakłada, że w sklepach i galeriach handlowych nadal obowiązuje limit, tj. na każdą osobę przypada co najmniej 15 m2. Utrzymano nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej.

Nadal obowiązywać będą godziny dla seniorów, tj. od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 12:00, ale w Wigilię (24 grudnia) zrezygnowano z tego obostrzenia, z racji krótszych godzin otwarcia sklepów.

Jakie jeszcze zmiany zostały wprowadzone? Z zachowaniem reżimu sanitarnego funkcjonują wyciągi i stacje narciarskie, a hotele są otwarte tylko dla gości przebywających w podróży służbowej czy sportowców, personelu medycznego, pacjentów i ich opiekunów. Podobnie sytuacja ma się z salonami: fryzjerskimi i kosmetycznymi, które także są otwarte w reżimie sanitarnym, tj. odległość 1,5 metra między stanowiskami oraz nie więcej niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi.

Targi i wydarzenia mogą być organizowane wyłącznie online, utrzymano zakaz organizacji wesel, zawieszona jest m.in. działalność parków rozrywki, siłowni czy klubów nocnych, zaś gastronomia może działać wyłącznie w formule „na wynos” i „na dowóz”.

Obecne zmiany mają obowiązywać do 27 grudnia br.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści