Bydgoszcz
12C
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 13 • L 12
17C
Sob
10C
Nd
13C
Pon
15C
Wt
16C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONInwestycjeNowe oświetlenie na miejskich ulicach. Podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji
Ryszard Brejza, Piotr Całbecki - podpisanie umowy_ Świetlny Inowrocław_ UM Inowrocław-1
14.10.2018 | 08:27

Nowe oświetlenie na miejskich ulicach. Podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji

Nowe oświetlenie zostanie zamontowane na trzydziestu ulicach.

Na zdjęciu: Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali prezydent miasta Ryszard Brejza i marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

Fot. UM Inowrocław

Ponad trzydzieści ulic w Inowrocławiu będzie miało zamontowane energooszczędne oświetlenie, które wykorzystuje nowoczesną technologię LED. Trwa już postępowanie przetargowe na wykonanie modernizacji oświetlenia.

W sobotę, prezydent miasta Ryszard Brejza wraz z marszałkiem województwa Piotrem Całbeckim podpisali umowę na 85% dofinansowanie projektu na modernizację oświetlenia w Inowrocławiu. – Dzięki tej umowe, możemy zmodernizować oświetlenie w ponad 1200 punktach do końca tego roku – mówi Brejza. Włodarz Inowrocławia przypomina, że miasto już w ciągu kilku lat zmodernizowało ponad dwieście punktów świetlnych, montując tam nowoczesne oświetlenie.

To kolejna inwestycja miejska, która wpisuje się w dbałość o środowisko naturalne. Ratusz informuje, że niebawem cały tabor komunikacji miejskiej będą stanowiły ekologiczne autobusy. Obie te inwestycje będą współfinansowane ze środków unijnych, a podpisana w sobotę umowa opiewa na kwotę ok. 3 milionów złotych.

Jak informuje ratusz, w ramach tego projektu zostanie wymienionych 1288 istniejących opraw na energooszczędne, które wykorzystują technologię LED. To oznacza, że modernizacja oświetlenia obejmie ponad 30 ulic. Miasto już ogłosiło przetarg na modernizację części oświetlenia dla ul. Budowlanej, Kusocińskiego, Metalowców, Błażka, Szarych Szeregów, rotmistrza Pileckiego i ronda Solidarności. Dowiedzieliśmy się, że swoje oferty w tym postępowaniu złożyło siedem firm, a wynik przetargu niebawem będzie znany. Równolegle ogłoszono kolejny przetarg na pozostałą część nowoczesnych opraw LED.


Podobne wpisy

Powiązane treści