Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
59% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 17 • L 15
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
19C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe oznakowanie w Bydgoszczy. Ma chronić dzikie zwierzęta
mińska bydgoszcz
27.02.2020 | 15:48

Nowe oznakowanie w Bydgoszczy. Ma chronić dzikie zwierzęta

Na zdjęciu: Znaki ostrzegawcze wraz z tabliczkami pojawiły się m.in. przy ulicy Mińskiej.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

W Myślęcinku i na Flisach pojawiły się nowe znaki ostrzegawcze z tabliczkami, informującymi o możliwości pojawienia się na jezdni jeży lub wiewiórek.

Nowe oznakowanie zostało ustawione przez ZDMiKP przy kilku ulicach w sąsiedztwie terenów parkowych, które zamieszkują między innymi jeże, wiewiórki i sarny. Znaki ostrzegawcze wraz z tabliczkami „Jeże”, a także „Wiewiórki” pojawiły się przy Mińskiej, na wysokości parku nad Kanałem Bydgoskim, przy Zamczysko (pomiędzy Gdańską i Armii Krajowej) czy przy Gdańskiej, na wysokości ogrodu botanicznego.


CZYTAJ TAKŻE: Zmiany w ruchu na Grunwaldzkiej


Znaki mają wymusić na kierowcach większą ostrożność, gdyż w przypadku kolizji zwierząt z samochodami te pierwsze najczęściej giną. – Ustawienie nowego oznakowania zostało skonsultowane między innymi z pracownikami Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt „Azyl dla Jeży” – podkreśla urząd miasta. I jednocześnie zapewnia, że podejmuje też inne akcje związane z zabezpieczeniem szlaków migracji zwierząt.

Ulica Łęgnowska co roku jest zabezpieczana płotkami herpetologicznymi, a chronione gatunki żab są następnie przenoszone w bezpieczny sposób do pobliskiego zbiornika wodnego. W trakcie dużych inwestycji budujemy przepusty ułatwiające migracje małym zwierzętom, wieszamy budki lęgowe dla ptaków i nietoperzy. W rewitalizowanych parkach budujemy karmiki i tak zwane hotele dla owadów – przekazuje ratusz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści