Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 18 • L 17
20C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
13C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowe pojazdy dla policjantów z drogówki. Dwa z nich trafią do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
22.08.2021 | 08:49

Nowe pojazdy dla policjantów z drogówki. Dwa z nich trafią do Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Na wyposażenie wydziałów ruchu drogowego policji w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku trafią nowe pojazdy volkswagen crafter.

Fot. KWP Bydgoszcz

Cztery nowe specjalistyczne radiowozy do obsługi wypadków drogowych trafiły do policjantów z kujawsko-pomorskiego. Trafią one do komend w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku.

Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego „APRD” – specjalistyczne radiowozy do obsługi wypadków drogowych przez policjantów zostały właśnie zakupione przez kujawsko-pomorską policję. – Każdy pojazd został zakupiony za kwotę 460 tysięcy złotych – mówi mł. insp. Monika Chlebicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zakupy radiowozów były współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 – Projekt „Bezpieczniej na drogach – Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Na wyposażenie trzech komend trafią nowe auta volkswagen crafter. – Dla potrzeb policji zostały one specjalnie wyposażone w sprzęt niezbędny do pracy na miejscu wypadków drogowych czy kolizji – dodaje mł. insp. Chlebicz i opisuje: – Samochód jest wyposażony we wszystkie dostępne na rynku systemy zapewniające bezpieczeństwo oraz komfort, takie jak: ABS, ESP (elektroniczny system stabilizacji toru jazdy), poduszki powietrzne, nowoczesny układ ogrzewania, klimatyzację, system sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym oparty na technologii LED, zabudowę wnętrza przystosowaną do przewożenia osób wraz z wyposażeniem służbowym.

Zabudowa pojazdu to także m.in. maszt z najaśnicami, dodatkowe oświetlenie zewnętrzne, znak „UWAGA WYPADEK!”, agregat prądotwórczy. Auta są także wyposażone w fotele, biurka, sprzęt informatyczny – m.in. laptop, drukarkę, skaner czy router Wi-Fi. – Specjalistyczne policyjne zestawy umożliwiają sprawne podjęcie czynności w miejscu wypadku lub katastrofy w ruchu drogowym. Wymogi te zostały precyzyjnie określone przez użytkowników pojazdów, którzy współtworzyli specyfikację techniczną – informuje policja.

Zakupione radiowozy niebawem trafią na wyposażenie wydziałów ruchu drogowego w Bydgoszczy (dwa pojazdy) oraz Toruniu i Włocławku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści