Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 2 • L 0
-1C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-3C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoNowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. W Toruniu jest ich prawie tyle samo, co w Bydgoszczy [RAPORT]
01.07.2020 | 16:10

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. W Toruniu jest ich prawie tyle samo, co w Bydgoszczy [RAPORT]

Na zdjęciu: W Bydgoszczy od 8 maja odnotowano jedynie cztery przypadki zakażenia koronawirusem.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy / zdjęcie ilustracyjne

Cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w środę, 1 lipca – poinformował Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki. Wszystkie odnotowano w Toruniu, gdzie wraz z przyległymi gminami odnotowano w ostatnich tygodniach największy wzrost nosicieli koronawirusa SARS-CoV-2.


RAPORT O KORONAWIRUSIE W REGIONIE – LICZBA PRZYPADKÓW, WYZDROWIEŃ I ZGONÓW


Kolejne cztery przypadki powodują, że łączna liczba zakażonych w województwie kujawsko-pomorskim od początku epidemii (w marcu) wzrosła do 676. Z tego grona jednak ponad 540 wyzdrowiało, natomiast 49 osób zmarło. Liczba tzw. aktywnych przypadków wynosi więc obecnie 86.

W ostatnim okresie epicentrum epidemii w regionie jest Toruń oraz powiat toruński. Z 79 zarejestrowanych w czerwcu przypadków przypada na nie ponad czterdzieści przypadków. W minionym miesiącu liczba osób z koronawirusem w samym Toruniu wzrosła o 30. Tymczasem w nadal przodującej w statystykach Bydgoszczy od 8 maja stwierdzono… cztery przypadki. Miasto nad Brdą ma ich nadal najwięcej (158), ale w drugiej ze stolic województwa jest ich już 145. Do tego należy doliczyć 41 przypadków w powiecie toruńskim (+12 w czerwcu).

W ostatnich dniach koronawirusa stwierdzono między innymi u czterech pracowników urzędu marszałkowskiego w Toruniu. W związku z tym przeprowadzono akcję masowych badań wśród osób pracujących bądź współpracujących z urzędem. Zapewniono również o wprowadzeniu dodatkowych środków ochronnych. Podobne działania zapowiedział w podległych sobie jednostkach prezydent Torunia Michał Zaleski.

Z danych sanepidu wynika, że przez cztery miesiące w naszym województwie pobrano do badań ponad 66 tysięcy próbek. Aktualnie kwarantannie poddanych jest ponad 1400 osób. Kolejnych kilkadziesiąt objętych jest tzw. nadzorem epidemiologicznym.

W kraju do środowego przedpołudnia potwierdzono niemal 35 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. W ostatnim czasie wzrosła liczba osób zdrowych – aktualnie jest ich już blisko 22 tysiące. Z nowym wirusem zmaga się nadal ponad 11,5 tysiąca osób. Z powodu choroby COVID-19 wywołanej przez SARS-CoV-2 zmarło – jak podaje Ministerstwo Zdrowia – 1477 osób. W całej Polsce przebadano dotąd ponad 1,3 miliona osób.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści