Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 5 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNowe psy w bydgoskiej policji. Baksi i Oran będą łapać przestępców i szukać zaginionych
02.04.2021 | 07:52

Nowe psy w bydgoskiej policji. Baksi i Oran będą łapać przestępców i szukać zaginionych

Na zdjęciu: Baksi i Oran wraz ze swoimi opiekunami.

Fot. KWP Bydgoszcz

Dwa psy służbowe: owczarek belgijski – Baksi oraz owczarek niemiecki – Oran, wstąpiły w szeregi Ogniwa Przewodników Psów Służbowych w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Specjalistyczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policji w Sułkowicach rozpoczęło się pół roku temu, a w ostatnich dniach dobiegło końca. Asp. sztab. Krzysztof Dąbrowski rozpoczął w ten sposób swą przygodę z dwuletnią Baksi, z którą wspólnie będą uczestniczyć w zadaniach związanych z ujawnianiem zabronionych środków odurzających. Baksi zastąpiła Harego – poprzedniego podopiecznego asp. szt. Dąbrowskiego. Hary w ubiegłym roku odszedł na zasłużoną emeryturę. Sierż. Przemysław Kubiak został za to opiekunem Orana, z którym wspólnie będą patrolować ulice Bydgoszczy oraz pomagać przy szukaniu osób zaginionych i sprawców przestępstw związanych m.in. z włamaniami czy kradzieżami.

Jesteśmy pewni, że ich wspólna praca oraz zaangażowanie w służbie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu – mówi podkom. Lidia Kowalska z bydgoskiej komendy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści