Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleNowe radiowozy dla policji. Pojazdy trafią także do bydgoskiej komendy [ZDJĘCIA]
02.12.2023 | 10:00

Nowe radiowozy dla policji. Pojazdy trafią także do bydgoskiej komendy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: KWP Bydgoszcz

Nowe samochody – zarówno oznakowane, jak i te nieoznakowane trafią na wyposażenie komend policji na Kujawach i Pomorzu. Kilka z nich zasili flotę jednostki w Bydgoszczy.

Możliwość zakupu pojazdów była możliwa w ramach drugiego etapu projektu „Bezpieczniej na drogach – nowoczesny sprzęt dla polskiej Policji”, który współfinansowany jest ze środków europejskich w ramach programu operacyjnego „Infrastruktura i środowisko 2014 – 2020”. – Do jednostek terenowych policji trafiły pojazdy oznakowane skoda scala i skoda superb – informuje mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i dodaje, że do jednostek policji trafiło pięć takich aut.

Cztery z nich to auta skoda scala, które mają pojemność 1 500 litrów i mają 150 koni mechanicznych mocy. – Zakup jednego auta to koszt ponad 160 tys. zł – dodaje Chlebicz i precyzuje, że te samochody zasilą flotę aut w komendach w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Świeciu. Policjanci z komendy w Grudziądzu z kolei będą mieli do dyspozycji nową skodę superb – auto wyposażone w dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM. – Koszt jej zakupu to 258 tys. zł – mówi dalej rzecznik prasowa KWP.

To nie koniec zakupów. Do komend w Toruniu, Włocławku i Aleksandrowie Kujawskim trafią z kolei trzy nieoznakowane auta kia sportage (koszt zakupu jednego z samochodów to ponad 190 tys. zł, auto ma 1 600 l pojemności i 180 KM mocy), zaś na wyposażenie floty w komendzie w Wąbrzeźnie trafi nieoznakowana dacia joger (1 000 l pojemności, 110 KM mocy). Jej zakup to z kolei wydatek 88 tysięcy złotych. – Zakup tych radiowozów był możliwy dzięki współfinansowaniu przez samorządy różnych gmin z kilku powiatów – słyszymy w komendzie wojewódzkiej.

Wzmocniona została także flota aut na wyposażeniu oddziału prewencji w Bydgoszczy. Tutaj zakupiono sześć oznakowanych furgonów MAN TGE o pojemności 2 000 litrów i mocy 176 koni mechanicznych. – W każdym z nich może się przemieszczać siedmiu policjantów – dodaje Monika Chlebicz i informuje na koniec, że zakup tych aut zrealizowany został dzięki środkom z budżetu policji, gdzie zakup jednego furgonu to niemal pół miliona złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
2 miesięcy temu

1500, 1600, 2000 litrów pojemności. Normalnie wywrotka catepilar wśród aut.