Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe radiowozy trafią do policjantów. Podpisano umowę na ich zakup

Dodano: 09.03.2023 | 06:00

Na zdjęciu: Umowę podpisali prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ireneusz Stachowiak oraz komendant wojewódzki nadinsp. Piotr Leciejewski i odpowiedzialny za pion logistyki w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy insp. Marcin Woźniak.

Fot. KWP Bydgoszcz

Cztery nowe radiowozy o napędzie hybrydowym trafią na wyposażenie kujawsko-pomorskich policjantów. Szefowie policji oraz prezes wojewódzkiego oddziału Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podpisali umowę na ten zakup.

Umowę w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podpisali – z ramienia policji komendant wojewódzki nadinsp. Piotr Leciejewski oraz odpowiedzialny za pion logistyczny w KWP insp. Marcin Woźniak oraz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ireneusz Stachowiak.

Na mocy podpisanej umowy, do policjantów z regionu trafią cztery nowe pojazdy, które będą wyposażone w napęd hybrydowy. – Radiowozy będą wykorzystywane do realizacji zadań, jakie zostały postawione przed policją, zgodnie z przepisami ustawy o policji – mówi mł. insp. Monika Chlebicz, rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i wylicza: – Pojazdy służbowe policji służą funkcjonariuszom do realizacji celów związanych z przestrzeganiem ładu i porządku publicznego, monitorowaniem sytuacji na drogach, obsługą kolizji i wypadków drogowych, reagowaniem na sygnały o zdarzeniach pochodzące od społeczeństwa, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców poszczególnych miast województwa kujawsko-pomorskiego.

Zadanie związane z zakupem pojazdów będzie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 470 tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pikolo
Pikolo
1 rok temu

Co za debilizm żeby ochrona środowiska psiarnię wspomagała