Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 14 • L 13
17C
Sob
12C
Nd
16C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe rozkłady jazdy na kolei. Jakie zmiany czekają bydgoskich pasażerów?
28.08.2018 | 14:16

Nowe rozkłady jazdy na kolei. Jakie zmiany czekają bydgoskich pasażerów?

Na zdjęciu: Pociąg na Hel będzie kursował tylko do końca sierpnia.

Fot. Arriva

W niedzielę, 2 września wejdą w życie nowe rozkłady jazdy. Zmiany przygotowane na kolei obejmą między innymi kilkanaście pociągów kursujących przez Bydgoszcz.

Kursujące przez Bydgoszcz pociągi IC Hutnik na trasie Gdynia – Katowice, IC Sukiennice (Kraków – Gdynia) oraz IC Witkacy (Gdynia – Zakopane) będą zatrzymywać się dodatkowo na stacji Smętowo (pow. starogardzki, woj. pomorskie). Ponadto ostatni z wymienionych między 2 a 14 września będzie kursować przez Kraków Płaszów z pominięciem stacji Kraków Główny.

W związku z remontami w centralnej Polsce między 21 września a 20 października część połączeń do Poznania i Bydgoszczy będzie od Kutna realizowanych drogą okrężną.  Dlatego też TLK Noteć (Warszawa Wsch. – Bydgoszcz Gł. –  Piła Gł.) będzie wyjątkowo jeździł przez m.in. Włocławek, Toruń i Solec Kujawski, a nie przez Inowrocław. Czas podróży będzie podobny jak dotychczas. Zmiany obejmą także połączenie EIC, który zapewnia dojazd z Bydgoszcz do Berlina, a w tym czasie będzie kursować także przez Toruń. Pociąg będzie odjeżdżał z Bydgoszczy kilka minut po 9, a podróż do stolicy Niemiec potrwa cztery godziny. Obecnie w systemie sprzedaży internetowej cena biletu w 1. klasie to 169 zł, a w 2. – 126 zł.

Zmiany obejmą także jadący przez Bydgoszcz pociąg TLK Moniuszko, którego kurs zostanie skrócony. Połączenie ze Szczecina do Lublina będzie realizowane jedynie do Warszawy, a następnie skierowane przez Iławę. W zamian zostanie uruchomiony pociąg z Warszawy do Lublin.  Podobnie w drugą stronę – najpierw trzeba będzie pojechać pociągiem z Lublina do Warszawy, aby następnie udać się w podróż z Warszawy do Szczecina (przez Iławę). Okrężną trasą przez Iławę będzie jeździć też pociągi IC Kopernik, IC Wieniawski i IC Rejewski jeżdżące na trasie Warszawa – Bydgoszcz – Warszawa.

W związku z pracami na torach Arriva wprowadzi autobusową komunikację zastępczą na trasach: AR 416 Unisław Pomorski – Bydgoszcz Gł. (całodobowo w terminie 10-14.10.2018), AR 429 Laskowice Pomorskie – Szlachta całodobowo (w terminie 01-05.10.2018), AR 431A Wierzchucin – Chojnice (w dni robocze w godz. 06:00 – 17:00 w terminie 01-16.10.2018) oraz AR 431A Tuchola – Chojnice (w dni robocze w godz. 09:00 – 17:00 w terminie 17-19.10.2018). Szczegółowe informacje Arriva ma podać w osobnych komunikatach.

31 sierpnia po raz ostatni pojedzie pociąg Arrivy z Bydgoszczy Gł. na Hel. Utrzymane zostanie za to kursowanie weekendowych pociągów Bydgoszcz –  Czersk – Kościerzyna, które zostało wydłużone do 30 września. Dodatkowo, po zmianie rozkładu jazdy pociąg będzie zatrzymywał się na przystanku Olpuch Wdzydze.

Nowe rozkłady jazdy będą obowiązywać do 20 października.


Powiązane treści