Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowe sale gimnastyczne i infrastruktura sportowa. Samorząd województwa ogłosił konkursy
06.04.2021 | 19:59

Nowe sale gimnastyczne i infrastruktura sportowa. Samorząd województwa ogłosił konkursy

Na zdjęciu: Urząd marszałkowski przygotował środki na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych.

Fot. Andrzej Goiński/ Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski

Samorząd województwa planuje przeznaczyć 2 miliony złotych na rozbudowę infrastruktury sportowej w regionie. O środki na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych mogą starać się jednostki samorządu terytorialnego w ramach dwóch konkursów.

Pierwszy nabór dotyczy czwartej edycji marszałkowskiego programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa, który umożliwia budowę boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz inwestycje związane z istniejącą infrastrukturę, np. dobudowę szatni, budowę ogrodzenia czy montaż oświetlenia. Wartość zadania może wynosić do 200 tysięcy złotych, a maksymalny poziom dofinansowania wynosi 50 tys. i nie może stanowić więcej niż 50 procent wartości inwestycji. Jak zapowiada urząd marszałkowski, priorytetowo traktowane będą inicjatywy dotyczące tzw. terenów zdegradowanych, między innymi siedlisk popegeerowskich.

Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy szczególnie z myślą o małych miejscowościach, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie dysponują obecnie odpowiednimi obiektami – mówi marszałek Piotr Całbecki. Na realizację zadań samorząd województwa przeznacza 600 tysięcy złotych. W celu zgłoszenia należy wypełnić formularz i przesłać go do 9 kwietnia wraz z wymaganymi załącznikami na adres punkt.informacyjny@kujawsko-pomorskie.pl.

Drugi nabór dotyczy budowy i wyposażenia przyszkolnych sal gimnastycznych. W tym przypadku maksymalny poziom dofinansowania wynosi 500 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej niż 50 proc. wartości robót w 2021 roku i 33 proc. wartości całego zadania. Na realizację inwestycji samorząd województwa przeznaczy 1,4 mln złotych. Priorytetowo traktowane będą m.in. inicjatywy jednostek samorządu terytorialnego, które na swoim terenie nie posiadają pełnowymiarowej sali gimnastycznej. Formularz wraz z załącznikami należy przesłać do 16 kwietnia na adres: punkt.informacyjny@kujawsko-pomorskie.pl.

W ramach ubiegłorocznych programów wsparcie otrzymały 23 samorządy. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się m.in. modernizacja boiska do gry w kajak-polo (Chełmża, powiat toruński), budowa boiska wielofunkcyjnego w Wielowsi (gmina Gniewkowo, powiat inowrocławski) i przebudowa pomieszczeń przeznaczonych do stacjonarnego treningu kolarskiego w Toruniu.

Szczegóły programów można znaleźć na stronie kujawsko-pomorskie.pl.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści