Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe tężnie w Bydgoszczy! W których częściach miasta powstaną?

Dodano: 26.11.2022 | 11:00

Na zdjęciu: W Bydgoszczy powstaną nowe tężnie.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

W Bydgoszczy zostaną wybudowane nowe tężnie. Zadania zostały wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tężnie mają powstać w Myślęcinku i Starym Fordonie. Obie inwestycje zostały wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Tężnia w Myślęcinku zebrała 3 tys. głosów, natomiast ta w Starym Fordonie- ok. 200 głosów.

W Myślęcinku tężnia powstanie w miejscu starej fontanny na Różopolu. Wokół niej znajdzie się 20 ławek z sosnowego drewna, a także stojaki na rowery i kosze na śmieci. Natomiast tężnia w Starym Fordonie pojawi się przy ul. Targowisko, która jest obecnie utwardzana.

W Bydgoszczy funkcjonują już 3 mini-tężnie solankowe. Znajdują się one przy ul. Modrakowej (Wyżyny), ul. Wielorybiej (Osowa Góra) i ul. Hallera (Fordon). Mają one 12 metrów długości i prawie 4 metry wysokości. Przy nich również znajdują się ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Podobnie jak nowe tężnie, te także powstały w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tężnie solankowe wspomagają nawilżenie śluzówki oraz pozwalają lepiej znosić stres i niwelować zmęczenie. Jednak zgodnie z regulaminem, z zabiegów w tego typu tężniach nie powinny korzystać osoby z ostrymi stanami zapalnymi dróg oddechowych, z nadczynnością tarczycy, z uczuleniem na jod lub z niskim ciśnieniem.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments