Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H -2 • L -4
-0C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
3C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCINowe ulice w Świeciu
S5 Świecie
03.12.2015 | 08:50

Nowe ulice w Świeciu

Mają już swoich patronów.

Na zdjęciu: W Świeciu powstanie kilka nowych dróg.

Fot. archiwum

Radni podczas trwania listopadowej sesji zadecydowali, jakie nazwy będą nosić nowo wybudowane ulice w Świeciu. Co więcej, wybrano już patronów dla dróg, które dopiero powstaną.

Nazwę Armii Krajowej będzie nosiła wciąż budowana jezdnia między ul. Cukrowników a Ciepłą. Pracę nad nią przebiegają w kilku etapach, a celem jej istnienia jest odciążenie ul. Wojska Polskiego.

Ulice na Mariankach przyjmą królewskie nazwy. Imię Bolesława Chrobrego będzie nosiła już zmodernizowana droga biegnąca od ronda na skrzyżowaniu ul Paderewskiego i Stromej do ul. Sienkiewicza. Pobliskie, jeszcze nie istniejące, ale już uwzględnione w planach, jezdnie także przyjmą nazwy polskich władców. Patronami ulic, wybudowanych na terenie między ul. Sobieskiego a ul. Sienkiewicza, zostaną Władysław Jagiełło, Kazimierz Wielki, Władysław Łokietek, Zygmunt III Waza, Mieszko I oraz królowe: Jadwiga i Bona.

Budowa ul. Armii Krajowej pochłonęła ponad 3,5 mln złotych. Pieniądze pochodzą z gminnej kasy, lecz burmistrz Świecia Tadeusz Pogoda liczy, że uda się uzyskać prawie 2 mln dofinansowania od państwa. Szansę na to są spore, gdyż Świecie już znalazło się na wstępnej liście samorządów, które mogą otrzymać fundusze. Pieniądze miałyby pochodzić z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

Nowe nazwy ulic będą obowiązywać od połowy grudnia tego roku.


Powiązane treści