Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nowe wiaty przystankowe na terenie gminy Koronowo. Gdzie dokładnie?

Dodano: 05.12.2022 | 08:41

Na zdjęciu: 10 nowych wiat przystankowych pojawiło się na terenie gminy.

Fot. Gmina Koronowo

Urząd Miejski w Koronowie zakończył tegoroczną wymianę wiat przystankowych na terenie miasta i gminy.

Wiaty zostały wymienione w miejscowościach Buszkowo Młyn, Nowy Dwór, Koronowo (ul. Szosa Kotomierska), Wierzchucin Królewski/Byszewo. Ponadto na wniosek mieszkańców z zebrania sołeckiego nowa wiata stanęła we Wtelnie, a dzięki staraniom rodziców pojawiła się wiata przy Al. Jana Pawła II w Koronowie. Nowe wiaty zostały zamontowane także w Gogolinie, Sokolu Kuźnicy oraz w Koronowie przy ul. Hoffmana i Letniskowej.

– W tym roku to łącznie 10 wiat przystankowych – informuje Urząd Miejski w Koronowie. Od roku 2019 gmina Koronowo wymieniła ich już 35.


CZYTAJ WIĘCEJ INFORMACJI Z KORONOWA W NASZYM NOWYM SERWISIE


– Tworzymy nowe miejsca przystankowe oraz remontujemy istniejące wiaty. W tym roku został utworzony nowy przystanek przy ul. Hamerskiego w Tryszczynie. Po uzyskaniu stosownych pozwoleń, podpisaniu porozumień, utwardzeniu terenu powstał nowy przystanek, dzięki czemu dzieci dojeżdżające do szkoły mają bliżej – dodają urzędnicy.

Można zgłaszać propozycje

Jeśli istnieją przystanki, które powinny zmienić wygląd lub są miejsca, w których mogłyby powstać, aby np. skrócić dzieciom dojeżdżającym drogę do szkoły urzędnicy proszą o kontakt z z Wydziałem Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Koronowie, tel. 52 3826 423, 52 3826 473.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments