Bydgoszcz
8C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Sob
17C
Nd
21C
Pon
20C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportNowe wyzwanie byłego trenera Astorii. Będzie pracował w czołowym klubie Energa Basket Ligi
Konrad Kaźmierczyk - ST (1)
06.08.2018 | 12:06

Nowe wyzwanie byłego trenera Astorii. Będzie pracował w czołowym klubie Energa Basket Ligi

Klub z Radomia będzie w tym sezonie występował także w europejskich pucharach.

Na zdjęciu: Konrad Kaźmierczyk w minionym sezonie prowadził Enea Astorię Bydgoszcz.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Były szkoleniowiec pierwszoligowej Enea Astorii Bydgoszcz długo nie pozostał bez pracy. Konrad Kaźmierczyk dołączył do sztabu szkoleniowego Rosy Radom.

Jak informuje serwis Rosy, Kaźmierczyk związał się z zespołem z Mazowsza rocznym kontraktem. – Jestem przekonany, że ta współpraca obu stronom przyniesie wiele korzyści – przyznaje prezes Rosy Piotr Kardaś. W Radomiu będzie on asystentem Roberta Witki, który na ławce trenerskiej radomskiego klubu zastąpił Wojciecha Kamińskiego, który w nadchodzącym sezonie poprowadzi wicemistrza Polski, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Kaźmierczyk przez ostatnie dwa i pół roku był szkoleniowcem koszykarzy Enea Astorii. W trakcie sezonu 2015/2016 zastąpił w bydgoskim klubie Przemysława Gierszewskiego (wcześniej był drugim szkoleniowcem), zaś w połowie rozgrywek 2016/2017 był asystentem Jerzego Chudeusza, którego zmienił przed fazą play-out. Po zakończeniu minionego sezonu, bydgoski klub nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z nim. Jego miejsce w bydgoskim klubie zajął Grzegorz Skiba.

Przed byłym szkoleniowcem Enea Astorii, bardzo pracowity okres, bowiem jego nowy klub – Rosa zagra w tym sezonie zarówno w lidze, jak i w rozgrywkach Pucharu Europy FIBA.


Powiązane treści