Bydgoszcz
-1C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 0 • L -3
1C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
3C
Nd
3C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaNowe zagraniczne połączenie PolskiegoBusa z Bydgoszczy!
PolskiBus.com_4
17.10.2016 | 16:49

Nowe zagraniczne połączenie PolskiegoBusa z Bydgoszczy!

O uruchomieniu dwóch międzynarodowych tras przewoźnik poinformował w poniedziałek po południu.

Na zdjęciu: Tym razem tradycyjne czerwone autobusy PolskiegoBusa.com zastąpią pojazdy partnerów: firm Ideal Travel oraz Fortuna Reisen.

Fot. archiwum

PolskiBus.com w porozumieniu z firmami Ideal Travel oraz Fortuna Reisen uruchamia nowe połączenia na Ukrainę. Dzięki temu z Bydgoszczy dotrzemy bezpośrednio między innymi do Lwowa.

Od dawna otrzymywaliśmy prośby od naszych pasażerów dotyczące wprowadzenia połączeń z Ukrainą. Wiemy, że jest to niezwykle atrakcyjny kierunek, zarówno pod kątem turystycznym, jak i edukacyjnym – przekonuje Piotr Pogonowski, dyrektor ds. marketingu i komunikacji PolskiBus.com. Efektem jest międzynarodowa współpraca i utworzenie dwóch linii wiodących z Polski za naszą wschodnią granicę – połączy aż osiemnaście polskich miast z siedmioma lokalizacjami po ukraińskiej stronie.

Bydgoszczan zainteresuje zwłaszcza linia U1, która będzie przebiegała bezpośrednio przez nasze miasto. Swoją trasę rozpocznie w Szczecinie, a do grodu nad Brdą dotrze także przez Gorzów Wielkopolski oraz Piłę. W dalszą trasę uda się przez Toruń, Włocławek, Płock, Warszawę, Radom i Lublin, aby następnie dotrzeć do granicy polsko-ukraińskiej. U naszych wschodnich sąsiadów zatrzyma się we Lwowie, Iwano-Frankiwsku (Stanisławowie) i Czerniowcach. Druga linia połączy Poznań z Chersoniem (przez m.in. Wrocław, Kraków, Rzeszów, Lwów i Tarnopol).

Linie będą obsługiwane autokarami partnerów PolskiBus.com – wspomnianych: Ideal Travel oraz ukraińskiej Fortuny Reisen, ale spółka zapewnia, że „większość pojazdów” będzie wyposażona w klimatyzację, Wi-Fi, toalety orz gniazdka elektryczne. – Jesteśmy przekonani, że ta nowość stanie się kolejnym hitem na naszej platformie integrującej krajowych i międzynarodowych przewoźników autokarowych – dodaje Pogonowski.

Wyjazd na Ukrainę wiąże się z koniecznością posiadania ważnego paszportu, odpowiednich dokumentów umożliwiających przekroczenie granicy oraz wydrukowanego biletu.

Pierwsze kursy na trasie Polska – Ukraina zostaną zrealizowane już 21 października. Rezerwacje biletów można składać na stronie PolskiBus.com.


Powiązane treści